לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
אשר וסגור
דף הבית טיפים להשכרת רכב בחו"ל טיפים - ביטוחים וכיסויים
ביטוחי Super CDW ו Super TP

ביטוח Super CDW
כיסוי מסוג זה מזכה את השוכר בפטור מתשלום דמי ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לרכב השכור (למעט חובת תשלום דמי טיפול שיגבו ישירות על ידי ספק הרכב ללא קשר למהות הנזק).
שים לב, כיסוי ביטוחי דומה עשוי להיות מוצע, לעיתים, על ידי חברות ביטוח או צדדים שלישיים אחרים. לכן, אם נכלל בשובר ביטוח מסוג Super CDW, עליך להקפיד שלא לרכוש כיסוי ביטוחי דומה. לא יינתן החזר על כפל ביטוחים.

ביטוח Super TP
כיסוי ביטוחי זה מזכה אותך בפטור מתשלום דמי ההשתתפות העצמית במקרה של גניבת הרכב (למעט דמי טיפול שיגבו ישירות על ידי ספק הרכב). שים לב, כיסוי ביטוחי דומה עשוי להיות מוצע, לעיתים, על ידי חברות ביטוח או צדדים שלישיים אחרים. לכן, אם נכלל בשובר ביטוח מסוג Super TP, עליך להקפיד שלא לרכוש כיסוי ביטוחי דומה. לא יינתן החזר על כפל ביטוחים.

כמו בישראל, הביטוח לרכב השכור איננו מכסה נזקים: למרכב התחתון (בהתאם להגדרת הספק), למצמד, לריפודים, לזגוגיות (למעט המפורט בביטוח החזר השתתפות עצמית של שירביט חברה לביטוח) ולנזקים שנגרמו כתוצאה מנהיגה במצב שכרות או תחת השפעת סמים, נהיגה רשלנית כפי הגדרתה על ידי ספק הרכב או נהיגה על שטחים לא סלולים, נזקי טבע, השארת מפתח במכונית ללא השגחה, דמי ניקיון במקרה שהרכב הוחזר מלוכלך מעבר לסביר. ביטוח זה גם אינו מכסה נזקים לצמיגים או טיפול בתיקון תקרים וכל הוצאה עקיפה ונלווית הקשורה בכך. שימו לב כי על פי התקנה האירופאית אין חובה להימצאות גלגל רזרבי ברכב, אלא רק ערכת תיקון זמנית עד להחלפת הגלגל.

שימו לב, כי ייתכן וספק הרכב יציע לכם ביטוחים נוספים, אשר כבר כלולים או שאינם כלולים בשובר השכירות. אם בחרתם לרכוש ביטוחים אלה ואישרתם זאת בחתימת ידכם על גבי חוזה השכירות, תשאו בחיוב נוסף בהתאם למחירון הספק.
ניתן לעיתים לבטל תוספות אלה תוך שעות בודדות מרגע חתימת חוזה השכירות, וזאת רק באמצעות פנייה ישירה בלבד של השוכר אל ספק הרכב ועל פי הסכמתו ושיקול דעתו של ספק הרכב. בכל מקרה אופרן אינה אחראית להחזר כספי בגין ביטוחים ו/או תוספות שנרכשו ישירות אצל ספק הרכב.

בנוסף, כדאי לשים לב שתנאי עסקת שכירות הרכב אינם כוללים ביטוח רפואי ו/או ביטוח נזקי גוף או רכוש, לך, לכל נהג נוסף ו/או לנוסעים ברכב המושכר, לרבות כתוצאה מתאונות דרכים שעלולים להיגרם (חו"ח) תוך שימוש ברכב המושכר. לכן, עליך לדאוג לרכישת כיסוי ביטוחי כאמור, באופן עצמאי ובהתאם לתנאי הכיסוי הביטוחי המתאימים לך.