לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
אשר וסגור
דף הבית טיפים להשכרת רכב בחו"ל טיפים להשכרת רכב בחו"ל - כללי
החזרת רכב שכור בחו"ל

איחור בהחזרת הרכב השכור - השכרת הרכב מחושבת לפי פרקי זמן של 24 שעות מהרגע שנאסף בפועל ועד שהוא מוחזר. חברות ההשכרה מבינות שלא תמיד ניתן לדייק ולכן נותנות כמחווה תוספת (grace period) של 29 דקות בלבד ליום האחרון. על כל איחור נוסף חברת ההשכרה תגבה תשלום של יום שכירות שלם לפי התעריף המקומי ובתוספת מיסים מקומיים.
מילוי דלק לפני החזרת הרכב השכור - יש להחזיר את הרכב השכור עם מיכל דלק מלא, אלא אם רכשתם מראש שירות המאפשר להחזירו עם מיכל ריק. במרבית שדות התעופה המרכזיים ישנה תחנת דלק בכניסה לשדה. הקפידו למלא את סוג הדלק המתאים לרכב השכור (המופיע על דלתית המיכל ובספר הרכב).
החזרת הרכב השכור מחוץ לשעות פעילות תחנת ההשכרה - אם החזרתם את הרכב השכור מחוץ לשעות פעילות תחנת ההשכרה, זכרו שאתם אחראים לו עד סגירת החוזה בפועל על ידי חברת ההשכרה. לכן, הקפידו להחנות את הרכב בחניון של חברת ההשכרה בלבד ולשלשל את חוזה השכירות והמפתח לתיבה המיועדת לכך (key box).
אם תיאמתם מראש את איסוף הרכב מכם (בשדה התעופה כאשר אין לחברת ההשכרה דלפק, בבית המלון שלכם או במקום אחר), הקפידו למסור את הרכב רק לנציג של חברת ההשכרה שהזדהה בפניך.
בכל מקרה בקשו העתק מדו"ח החזרת הרכב השכור וודאו שהפרטים בו נכונים (שעת ההחזרה, מקום ההחזרה, מצב מיכל הדלק, החזרת מכשיר הניווט וכסא התינוק אם היו וכד'). אל תשכחו כמובן לאסוף את כל חפציכם האישיים מהרכב.