לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
דף הבית השכרת רכב בגרמניה השכרת רכב ביער השחור

השכרת רכב ביער השחור

השכרת רכב ביער השחור מזמינים באתר אופרן
ונהנים ממחירי אתר מוזלים ללא דמי טיפול! 

היער השחור הממוקם בדרום גרמניה הוא אחד מיעדי התיירות הפופולאריים בגרמניה ובאירופה כולה, במיוחד לטיולי משפחות. זהו אזור גאוגרפי יפהפה בדרום מערבה של גרמניה - אזור שנקרא באדן-וירטמברג ואורכו כ- 160 קילומטר. איזור זה גובל במדינות שוויץ בדרום וצרפת במערב. 
באיזור תמצאו לצד שמורות ומסלולי טיול גם הרים, מפלים, אגמים, ועיירות יפות וקסומות. לצד כל אלו קיים שפע גדול של פעילויות לילדים ולמשפחות באיזור.

העונה הפופולארית לביקור ביער השחור היא הקיץ, בין יוני לאוגוסט, כאשר בחורף הטיולים באיזור יותר ממוקדי סקי כמו גם בביקורים בשווקי חג המולד השונים.

הדרך הנוחה ביותר לטייל ביער השחור היא ברכב שכור, באמצעותו תוכלו להגיע ביתר קלות ובחופשיות לכל האגמים, הכפרים והעיירות הצבעוניים, כמו גם לכל האטרקציות והחוויות הרבות שיש ליער השחור להציע.

מתכננים חופשה משפחתית ביער השחור?
למגוון הצעות אטרקטיביות להשכרת רכב ביער השחור התקדמו למנוע החיפוש >

הזמנת השכרת רכב ביער השחור

נהיגה ברכב שכור ביער השחור

האיזור של היער השחור מתאים במיוחד לטיולי כוכב, בהם תתמקמו באתר נופש ותצאו לטיולי יום שונים עם הרכב המשפחתי השכור.
השכרת רכב ביער השחור עם אופרן מתבצעת בקלות ובמחירים אטרקטיביים בעיקר ממינכן, אולם גם בתחנת השירות הממוקמת בבירה העתיקה של היער השחור - העיר פרייבורג. בנסיעה ברכב שכור בגרמניה בכלל, וביער השחור בפרט, מומלץ לרכוש חבילת גלישה, שכן שינויים בתנועה וסגירות כבישים מתרחשים לעתים, ומומלץ להישאר מעודכנים בזמן אמת.

אטרקציות ביער השחור

איזור היער השחור מציע מגוון רחב מאוד של אטרקציות לכל המשפחה, הנה כמה מהמומלצות שביניהן: 
- אגם טיטיזה, על גדותיו תוכלו לעשות פיקניק מהנה ושמומלץ גם לשוט במימיו
- הר פלדברג, שהוא הגבוה ביותר ביער השחור, שלראשו תוכלו גם לעלות ברכבל
- מפלי טריברג, הגבוהים ביותר בגרמניה, שלידם מספר מסלולי טיול קסומים בהם תוכלו לטייל
- באדן באדן, עיירת המרחצאות המפורסמת ובה מעיינות חמים בהם תוכלו להתפנק בסוף יום הטיול
- ביקור בפרייבורג וצפייה בכנסיית מונסטר היפה

המיקום של איזור היער השחור סמוך לגבול בין גרמניה לצרפת ושוויץ וגם לאתרים נמיוחדים וספים בגרמניה, כך שאם יש לכם מספיק ימים באיזור, אנו ממליצים לנצל את המיקום של היער השחור ולצאת לטיולי יום למספר אתרים מיוחדים בגרמניה ובמדינות השכנות שוויץ וצרפת.  
בין המומלצים בינהם לביקור הם מפלי הריין וציריך שבשווייץ, שם מתקיימים מספר אירועים מהנים בחודשי הקיץ; אי הפרחים באגם קונסטנץ בגרמניה; או במעבר לצרפת ביקור בעיירה קולמר היפה, הידועה בתעלות היפות שבה, או בעיר הקסומה שטרסבורג שבחבל אלזס .

היער השחור עם ילדים

למטיילים ביער השחור עם ילדים, תוכלו להגיע בנוחות ולהחליט כמה זמן להקדיש לכל אטרקציה, בשימוש ברכב השכור. 
אירופה פארק המפורסם נחשב לאטרקציה המרכזית למשפחות באיזור, והוא אחד מפארקי השעשועים הגדולים באירופה. בין האטרקציות המרכזיות הנוספות באיזור לילדים תמצאו את פארק החבלים אשר בהר פלדברג; את פארק הציפורים שטיינן; את פארק המים באד פרדייז; את מגלשות טודנאו; את פארק שטיינוואסן ועוד מגוון גדול של בריכות שחיה, פארקי מים ומעיינות חמים באיזור.

טיפים מאופרן לנסיעה ברכב שכור עם ילדים

רוצים שהנסיעה עם הילדים ברכב השכור ביער השחור תעבור בנעימים? אספנו לכם טיפים נבחרים לנסיעה ברכב שכור עם ילדים לחצו כאן לטיפים לנסיעה עם ילדים
ובנוסף הנה כמה רעיונות מעולים למשחקים ברכב השכור שיוכלו להעביר לכל המשפחה את הנסיעה בנעימים לחצו כאן למשחקי הנסיעה של אופרן

טיפים להשכרת רכב ביער השחור

טיפ חשוב!
בעת איסוף הרכב יש לקרוא בעיון את חוזה השכירות ולוודא כי כל פרטי החוזה ברורים לכם טרם חתימתכם. ייתכן ויוצעו לכם בתחנת איסוף רכב בחו"ל שירותים נוספים בתשלום. הקפידו לא לחתום על תוספות, שדרוגים או שרותים נוספים באם אינם נחוצים לכם.

מתכננים לצאת מגרמניה עם הרכב השכור? חשוב לשים לב:
בגלל מיקומה המרכזי, גרמניה מהווה נקודה נוחה לטיולים במדינות הסמוכות. יציאה מגרמניה כרוכה לעתים בתשלום נוסף לחברת ההשכרה בעת לקיחת הרכב.
לחלק מהמדינות באירופה כמו שוויץ, אוסטריה ועוד, נדרשת מדבקה מיוחדת לנסיעה באוטוסטרדות, אותה ניתן לרכוש בקיוסקים במעברי הגבול.
האחריות לרכישת מדבקה ושימוש נכון בה מוטלת על שוכר הרכב בלבד, ולכן יש להקפיד להדביקה בהתאם להנחיות הרשות המקומית. הקפידו לברר על הצורך ברכישת מדבקה בכל יציאה ממדינה אחת וכניסה לאחרת. בנוסף, על חלק מקבוצות הרכב (בעיקר מכוניות מפוארות, מכוניות אוטומטיות ומיניואנים) חלות מגבלות במעבר לאיטליה או לארצות מזרח אירופה לשעבר. יש לברר הגבלות אלה מראש, לוודא כי יציאתכם למדינות אלו מאושרת וכי האישור מופיע על גבי שובר השכירות.

כבישי אגרה
גרמניה נהנית ממערכת כבישים משובחת הכוללת יותר מ-11 אלף קילומטרים של כבישים מהירים הידועה בשם אוטובאנס (autobahns). בשונה ממדינות אחרות באירופה, הנסיעה באוטובאנס היא חינם ואינה כרוכה באגרות או בתשלומים נוספים. תענוג לכל אוהבי הנהיגה.

מגבלות מהירות
מגבלות המהירות בגרמניה משתנות לפי סוגי הכבישים (כבישים מהירים, או אוטוסטראדות, כבישים דו נתיביים, דרכים בינעירוניות, עיר ושטחים בנויים וכו').
כאשר מזג האוויר סוער או בתנאים של ראות לקויה המהירות בכל הכבישים מוגבלת ל-50 קמ"ש. בכל מקרה מומלץ להתעדכן מראש בהגבלים המדויקים.

דלק בגרמניה 
גרמניה היא מהמדינות "הירוקות" ביותר בעולם בכל הנוגע לחשיבה סביבתית ומציעה גם דלקים בעלי רמות פליטה נמוכות במיוחד של גזי חממה, כגון: 10E שהוא בנזין מעורב באתנול, SUPER ו-SUPER PLUS. דלקים אלה אינם מתאימים לכל רכב ולכן חשוב שתבררו את הנושא כבר במעמד הלקיחה בתחנת ההשכרה. בתחנות הדלק תמצאו גם בנזין נטול עופרת 95 ו-98 אוקטן ודיזל כשתדלוק גז (LPG) קיים בכמה אלפי תחנות. 
חשוב לוודא שהרכב מתודלק, שכן חלים קנסות גבוהים על נהגים שנתקעים בכבישים המהירים ללא דלק. חלק מתחנות הדלק בערים הגדולות יהיו פתוחות עבורכם 24 שעות ביום, אבל רוב תחנות הדלק יהיו פתוחות מהשעה 08:00 בבוקר עד 20:00 בערב בלבד.
שימו לב שהרכב נמסר עם מיכל דלק מלא. על השוכר להחזיר את מיכל הדלק במצב זהה לזה בו התקבל. במקרה של חוסר דלק במיכל בעת החזרת הרכב ייגבה תשלום משוכר הרכב לפי התעריף שייקבע על ידי ספק הרכב בלבד, בתוספת דמי תדלוק מיוחדים.

נהיגה בעיר
במספר הולך וגדל של ערים מטילות הרשויות מגבלות כחלק מהמאבק לשמירה על סביבה ירוקה. במסגרת זו כל רכב מחויב להדביק מדבקה (במקרה של רכב שכור - ירוקה) על השמשה הקדמית וזו מעידה כי מדובר ברכב שדירוג הפליטה שלו מותר. שמה של המדבקה הוא UMWELTPLAKETTE ומטרתה למנוע מכלי רכב מזהמים או ישנים להיכנס לאזורים המוגדרים כירוקים. אזורים אלה מסומנים בתמרור Umweltzone וכלי רכב הנכנסים אליהם ללא המדבקה - כפופים לקנס. חברת ההשכרה מחויבת לספק ללקוח רכב בעל מדבקה ולכן חשוב מאוד לוודא זאת במעמד הלקיחה.
בנוסף, באזורים מסוימים בתוך העיר (בעיקר בשכונות מגורים וסמוך למוסדות חינוכיים), קיימים שלטים הנקראים "30 ZONES" בהם המהירות המותרת נמוכה מבדרך כלל - עד 30 קמ"ש בלבד.
שימו לב כי בכל רחבי גרמניה, ישנם איזורים בחלק מהערים הגדולות שהתנועה בהם מוגבלת לתושבים בלבד, או אסורה בכלל ברכבים פרטיים. בהתאם, תוכלו להשתמש בחניונים הגדולים הממוקמים בכניסות לערים, ומשם להתנייד ברגל או בתחבורה ציבורית למהלך הביקור בעיר.
אם אתם מתכננים לינה בערים, מומלץ לבדוק עם המלון לגבי אפשרויות ההגעה עם הרכב ולגבי החנייה במקום או בחניון סמוך.

רכבות חשמליות
מבחינת תעבורה מותר לנסוע ברכב בנתיבים של הרכבות החשמליות בגרמניה, אולם שימו לב שיש לתת להן זכות קדימה בדרך. 

חנייה בערים 
במידה ותעצרו את הרכב לפרק זמן של 3 דקות ומעלה הדבר נחשב לחנייה בגרמניה. במקומות רבים החנייה מתאפשרת על ידי מדחנים, כשבאזורי חנייה כאלו ניתן לרוב להחנות בשעות הלילה ללא תשלום, אולם בכל מקרה יש לשים לב לשילוט בכל איזור.
שימו לב כי יש איסור על חניה לתחנות אוטובוסים או בטווח של 50 מטרים מתחנות של חמליות או תחנות רכבת. 

הדלקת אורות
מומלץ להשתמש באורות כל הזמן. ההמלצה הופכה לחובה במקרים של ערפל, שלג או ראות מוגבלת או נהיגה במנהרות.

רישיון נהיגה בינלאומי
אנו ממליצים לכם להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי לקראת נסיעתכם. בגרמניה רישיון זה נדרש ואתם עלולים לקבל קנסות אם לא תוכלו להציגו לפקחים ולשוטרים המקומיים. למידע נוסף על רישיון נהיגה בינלאומי - לחצו כאן

ניקיון הרכב
הרכב נמסר במצב נקי. חשוב לשמור על ניקיון הרכב ולהחזירו במצב זהה לזה בו התקבל.
בנוסף, העישון ברכב הינו אסור. במקרה שהרכב יוחזר כאשר הינו מלוכלך מעבר לסביר, להגדרת ספק הרכב בלבד, או עם סימני עישון (כגון אפר במאפרה, ריח עשן סיגריות וכיו"ב), ייגבו משוכר הרכב דמי ניקוי מיוחדים.

מסלולי מירוצים
לתשומת לבכם - חל איסור מוחלט להיכנס עם הרכב השכור למסלולים כדוגמת Nürburgring או דומים לו. הרכב השכור אינו מבוטח במסלולים אלו והעובר על איסור זה חשוף לקנסות משמעותיים.


טיפים לנהיגה בגרמניה בחורף

צמיגי חורף ושרשראות שלג - צמיגי חורף הינם חובה באזורים מסוימים בגרמניה גם אם אינכם נוהגים בשטחים מושלגים או הרריים, ולכן מומלץ לוודא את הנושא מראש ובתחנת ההשכרה. רכב בעל צמיגי קיץ בעונת החורף חשוף לקנסות ואפילו להשבתה מיידית. שרשראות שלג מומלץ להזמין מראש ובכל מקרה יש לוודא טרם עזיבת תחנת ההשכרה שאתם יודעים להרכיב אותם ושהם מתאימים לצמיגי הרכב שלכם.

תוסף אנטי פריז - בטמפרטורות נמוכות מאוד הדלק במיכל עלול לקפוא. לפיכך, אנו ממליצים להחנות את הרכב בחניון מקורה ו/או להוסיף נוזל אנטי-פריז למיכל הדלק בעת התדלוק (חומר מיוחד המונע קיפאון), אותו ניתן לרכוש בתחנות הדלק במידת הצורך.


אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה עם הרכב השכור ביער השחור. צוות אופרן

ריכזנו עבורכם את המידע החשוב ביותר לקראת השכרת הרכב בגרמניה

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, אתרים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.

שכחת אורות דלוקים ברכב והמצבר נגמר? גילית שיש פנצ'ר באחד הגלגלים?
מהיום תוכלו לנסוע בראש שקט ולהיות מכוסים בהשכרת הרכב לחו"ל גם במקרים אלו ואחרים - והכל בעלות נמוכה של מספר יורו ליום בלבד!

הזמינו מט"ח מראש לנסיעה הקרובה וחסכו עמלות!
איסוף הכסף 24/7 בנתב"ג בבנק הפועלים (זמין גם בטרמינל 3 וגם בטרמינל 1)

אספנו לכם את כל הטיפים החשובים לקראת השכרת הרכב שלכם בחו"ל!