לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
דף הבית השכרת רכב בצ'כיה השכרת רכב בפראג

השכרת רכב בפראג

השכרת רכב בצ'כיה מזמינים באתר אופרן
ונהנים ממחירי אתר מוזלים + ללא דמי טיפול! >>

פראג, בירת צ'כיה, היא עיר תוססת ומהווה מרכז תרבותי של קולינריה, מוסיקה ואמנות. היא עמוסה בארכיטקטורה יפהפייה ועתיקה, ולמעשה מדובר בעיר שכבר ראתה הכל: מאות שנים של משפחות מלוכה, אמנים ומלחינים קלאסיים, פלישות צבאיות ומהפכות, פראג שרדה את כל אלו ונותרה מופלאה כשהייתה. מרכז העיר העתיק אף הוכרז כאתר שימור מורשת עולמית של אונסק"ו.
בנוסף, עקב מיקומה במרכז אירופה מאוד נוח לשכור בה רכב ולצאת ממנה למדינות הסמוכות במזרח או במערב אירופה.

לקבלת מגוון הצעות אטרקטיביות להשכרת רכב בפראג המשיכו למנוע החיפוש >

השכרת רכב בפראג

נהיגה ברכב שכור בפראג

פראג היא יעד תחבורה ראשי, מה שהופך את העיר לנגישה במיוחד לטיסות, רכבים ורכבות. השכרת רכב בפראג בשדה התעופה באמצעות אופרן, או בתחנת הרכבת הנמצאת במרכז העיר, מקלה על ההתניידות בדרככם לטיול בצ'כיה או מחוצה לה.
נסיעה ברכב שכור מפראג הינה דרך מושלמת ליהנות מנופי צ'כיה הכפריים. אחד המסלולים המומלצים הוא זה המגיע לעיר קארלוביווארי (Karlovy Vary), הממוקמת כ-130 ק"מ ממרכז העיר פראג, בה ניתן למצוא מעיינות חמים, גייזרים ומרחצאות מן המפורסמים בעולם. עם רכב שכור צמוד תוכלו ליהנות מכל האטרקציות שבדרך בקצב שלכם ולנסוע במסלול שבחרתם בנוחות המרבית. המלצות למסלולים ואתרים נוספים בצ'כיה בהם תוכלו לבקר במרחק נסיעה מפראג תוכלו לקרוא בלחיצה כאן.

במהלך הביקור שלכם בפראג מומלץ לא לפספס ביקור באתרים אלו בעיר:

  • גשר קארל - הגשר שנבנה במאה ה 15 מחבר בין העיר העתיקה לרובע לסר, בקצה אחד שלו עומד מגדל מרשים ומהגשר תוכלו לצפות בנוף היפה של העיר, של הכנסיות והצריחים הרבים.
  • כיכר העיר העתיקה - אחד האתרים הפופולאריים בעיר, כיכר זו נחשבת לאחת הכיכרות היפות באירופה, אשר מוקפת במבנים יפהפיים הבנויים בסגנונות שונים מתקופות שונות לאורך השנים.
  • הרובע היהודי - הרובע הוקם במאה ה 13 ובו שרידים הסטוריים רבים לקהילה היהודית שחיה בו, כולל 4 בתי כנסת, בית העירייה היהודי ובית הקברות היהודי העתיק ביותר בעולם.
  • מצודת פראג - את צריחיה של המצודה, שהינה העתיקה ביותר בעולם, רואים כמעט מכל מקום בעיר. כיום נשיא צ'כיה מתגורר במצודה, ומדי שעה תוכלו לצפות בחילופי המשמרות שמתקיימים בה. ניתן לערוך בה ביקור בן מספר שעות, כדי להספיק לראות את הקתדרלה שבה, ולבקר במספר המוזיאונים השונים, בגנים ובארמונות שפזורים בה.
  • רובע לסר - שבצדו המערבי של נהר הוולטאבה רצוף ברחובות נעימים וכנסיות יפות, ובו תוכלו לבקר ב"קיר ג'ון לנון" שעליו ציורי גרפיטי רבים, ובכנסיית סנט ניקולאס עם הכיפה הירוקה.

עכשיו זה הזמן להגיע לפראג ולא להישאר רק בה אלא לצאת ממנה ולהכיר את כל הטירות העתיקות הנמצאות מסביב לה, אתרי מעיינות מרפא מפורסמים, ואפילו להגיע בקלות לאזורים נוספים המציעים מוזיאונים מעניינים וכנסיות מיוחדות.

טיפים להשכרת רכב בפראג:

נהיגה עם רכב שכור בפראג ובסביבותיה
בצ'כיה קל מאוד לנהוג, אך מאחר והמדינה עוברת שדרוג רציני בשנים האחרונות מומלץ להשתמש בתוכנות ניווט כדי שיעזרו לכם להתמצא גם בכבישים ובדרכים החדשות. הכבישים כאמור מתוחזקים טוב יותר מבעבר, ולכן הנסיעה נעימה יותר. חשוב כמובן להקפיד על נהיגה בטוחה.
ביעד יש חובה להדלקת אורות ברכב כל השנה, ובכל שעות היום, חובה לחגור חגורות בטיחות מלפנים ומאחור וחל איסור על שימוש בטלפון נייד במהלך הנהיגה.
נהיגה בצ'כיה בחודשי החורף מחייבת נסיעה ברכב עם צמיגי מתאימים והצטיידות בשרשראות שלג (במקרה של שלג כבד או כאשר מגיעים לאזור בעל שילוט המורה על כך).

רישיון נהיגה בינלאומי

שימו לב כי בעת השכרת רכב בצ'כיה ייתכן וחלק מחברות ההשכרה לא יסתפקו בהצגת רישיון ישראלי בלבד, לכן יש להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי (להסבר נרחב על הנפקת רישיון נהיגה בינלאומי << לחצו כאן >> )

כבישים מהירים וכבישי אגרה בצ'כיה
הנהיגה בכבישים המהירים מחויבת בתשלום אגרת כבישים מראש בדמות מדבקת הכבישים המהירים (vignette) אותה יש להדביק על שמשת המכונית. אם אם בכוונתכם להיכנס לצ'כיה ממדינה אחרת - תוכלו לרכוש את המדבקה במעבר הגבול או בתחנות דלק ולהדביקה על השמשה לפי ההנחיות. נהיגה ללא מדבקה עלולה להוביל לקנס גבוה.
שימו לב, אגרה עשויה להיגבות גם במעבר במנהרות.

איסור שימוש בצופר הרכב בשעות הערב בפראג
שימו לב, בעת נהיגה בעיר פראג, חל איסור מוחלט על שימוש בצופר הרכב מהשעה 18:00בערב עד לשעה 8:00בבוקר. עבירה על החוק עלולה לגרור קנסות.

השכרת רכב בעיר ומחוצה לה 
מסביב למרכז העיר פראג ישנם חניונים רבים, וניתן גם לחנות באזורים עם מדחנים קרוב יותר למרכז פראג.
שימו לב כי עבור ביטוח רכב ליציאה מהמדינה תיאלצו להוסיף תוספת תשלום בתחנה, ויש להודיע על כוונותיכם לצאת עם הרכב למדינות שכנות מראש.

טיפ חשוב!
בעת איסוף הרכב יש לקרוא בעיון את חוזה השכירות ולוודא כי כל פרטי החוזה ברורים לכם טרם חתימתכם.
ייתכן ויוצעו לכם בתחנת איסוף רכב בחו"ל שירותים נוספים בתשלום. הקפידו לא לחתום על תוספות, שדרוגים או שרותים נוספים באם אינם נחוצים לכם.

דלק
הרכב נמסר עם מיכל דלק מלא. עליכם להחזיר את מיכל הדלק במצב זהה לזה בו התקבל. במקרה של חוסר דלק במיכל בעת החזרת הרכב ייגבה תשלום משוכר הרכב לפי התעריף שייקבע על ידי ספק הרכב בלבד, בתוספת דמי תדלוק מיוחדים.
בעיר פראג יש מעט תחנות דלק, והן מתרכזות סביב פאתי העיר, כשלצד כבישים מהירים תוכלו למצוא תחנות דלק שפתוחות כל היממה.

לתשומת לב השוכרים:
החל מאוקטובר 2018 נכנס לתוקף סימון חדש של משאבות הדלק ברחבי אירופה.
מטרת הסימון החדש הינה ליצור סטנדרט אחיד בסימון המשאבות ולמנוע בלבול במילוי הדלק במעבר בין מדינה למדינה.
השינוי חל בכל 28 מדינות האיחוד האירופי, מדינות ה-EEA (איסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה), בריטניה, סרביה, מקדוניה וטורקיה.

הסימונים מחולקים לשלוש קבוצות ומזוהים לפי סימון האותיות וצורה ייחודית קבועה:

בנזין (Petrol, Gasoline): סימון עגול  E5, E10, E85

משאבות דיזל (Diesel): - סימון מרובע B7, B10, XTL

גז
(Gaseous): - סימון מעויין H2, CNG, LPG, LNG

 סימון משאבות דלק

 מידע נוסף בנושא תוכלו לקרוא כאן:  https://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-6101_en.htm 

פראג עם ילדים

בעיר פראג תוכלו ליהנות ממגוון פעילויות שונות עם הילדים. אחד מהמקומות שפופולאריים לטיול עם הילדים בעיר הוא גבעת פטז'ין, שבה תוכלו למצוא מבוך מראות ומגדל בצורת מגדל אייפל שילדים יכולים להיכנס אליו. לאלו שישקיעו בעלייה במדרגות המרובות לראש המגדל מצפה תצפית מרהיבה על העיר.
כמו כן תוכלו לבקר באתרים הבאים:
אקווה פאלאס - פארק מים בסמוך לפראג, שבו מגוון מגלשות מים מהנות לכל המשפחה.
גן החיות של פראג - נחשב לאחד מעשרת גני החיות הטובים ביותר בעולם. התניידות קלה בגן החיות העצום מתאפשרת על ידי הרכבת הפנימית של גן החיות.
פארק לטנה - בפארק זה, הממוקם לצד נהר הוולטבה תמצאו מדשאות נרחבות, מגרשי משחקים לילדים ואף משטחי החלקה על גלגליות.
פארק הדינוזאורים דינו פארק - לקטנטנים מומלץ ביקור בפארק הפתוח "דינו פארק" שבו דגמים בגודל טבעי של שלל חיות פרה-היסטוריות ודינוזאורים.
הגן הבוטני של פראג - שם תוכלו לטייל עם ילדים במגוון חממות מיוחדות (כולל החממה הגדולה בעולם, הפטה מורגנה).

קניות בפראג

בהשוואה למדינות אירופאיות אחרות צ'כיה נחשבת למדינה זולה לקניות ולבילויים. עיקר חוויית השופינג בצ'כיה מתרכז בפראג הבירה. כמו ברבות ממדינות אירופה בפראג קיימות שתי עונות מרכזיות של מבצעים וסיילים, בקיץ (בחודשים יולי ואוגוסט) ובחורף (מתחילים לקראת חג המולד, אבל עיקר הסיילים בהנחות של 30-70% יתרכזו בחודש ינואר. עם זאת, גם אם הביקור שלכם לא הולך להיות במהלך תקופות אלו - ידוע כאמור שמי שמחפש קניות בפראג ייהנה ממחירים זולים לאורך כל השנה.

בפראג מספר קניונים ומרכזי קניות מודרניים וגדולים. הגדול מביניהם הוא קניון נובי סמיחוב, שבו לצד רשתות מוכרות רבות גם סופרמרקט גדול, בית קולנוע ומתחם עם משחקים לילדים. קניון מומלץ נוסף הוא קניון הפלדיום שממוקם ליד כיכר הרפובליקה, ובו מגוון חנויות בגדים, חנויות למוצרי אלקטרוניקה וסופרמרקט זול, כמו גם קומת מסעדות מדוונת ונוחה. מרכז קניות קטן יותר עם חנויות מוזלות הוא קניון הברבור הלבן (Bila Labut) שבמרחק הליכה קצר מכיכר הרפובליקה.
שני מתחמים שמעט רחוקים יותר ממרכז העיר אבל גם הם פופולאריים, הם קניון לטנאני, שבו מספר גדול של רשתות ביגוד והנעלה במחירים נוחים, מתחם הסעדה ומגוון גדול של חנויות לכלי בית; והאאוטלט Fashion Arena שהוא מתחם עודפים גדול בהנחות משמעותיות.
אם אתם רוצים ליהנות מחוויית קניות ברחובות העיר, באזור רחוב ז'לזנה ושדרת ואצלב תמצאו מותגים פופולאריים רבים לצד רשתות אופנה מוכרות. שימו לב להיזהר מכייסים באיזורים אלו ובמיוחד בשדרת ואצלב. בשדרת פז'ישסקה, שמכונה גם בשם "שדרת פריז", תמצאו בעיקר מותגים יוקרתיים של מעצבי ומעצבות על. 
חובבי השווקים יוכלו למצוא שוק מקומי ברחוב מלנטרישובה, שבו מתנות, מזכרות ומלאכות יד לצד תוצרת פירות מקומית. שימו לב שדווקא באיזור העיר העתיקה המחירים גבוהים משמעותית, במיוחד למזכרות. אם אתם מחפשים מזכרות ומוצרים מזכוכית או קריסטל מומלץ דווקא לקנות כאלו בשוק הוויאטנמי בעיר.


אם כן, בהשכרת רכב בפראג באמצעות אופרן תיהנו מכל היתרונות שיש לרכב שכור להציע באזור זה, וכמו כן תיהנו ממגוון רכבים כדי שתוכלו להתאים את הרכב השכור לצרכים הייחודיים שלכם, במגוון מחירים ובנוחות מירבית.

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה, צוות אופרן.

ריכזנו עבורכם את המידע החשוב ביותר לקראת השכרת הרכב בצ'כיה

הזמינו מט"ח מראש לנסיעה הקרובה וחסכו עמלות!
איסוף הכסף 24/7 בנתב"ג בבנק הפועלים (זמין גם בטרמינל 3 וגם בטרמינל 1)

שכחת אורות דלוקים ברכב והמצבר נגמר? גילית שיש פנצ'ר באחד הגלגלים?
מהיום תוכלו לנסוע בראש שקט ולהיות מכוסים בהשכרת הרכב לחו"ל גם במקרים אלו ואחרים - והכל בעלות נמוכה של מספר יורו ליום בלבד!

אספנו לכם את כל הטיפים החשובים לקראת השכרת הרכב שלכם בחו"ל!

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, אתרים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.