לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
דף הבית השכרת רכב בשוויץ

השכרת רכב בשוויץ

השכרת רכב בשוויץ מזמינים באתר אופרן! 
ונהנים ממחירי אתר מוזלים + ללא דמי טיפול >>

שוויץ היא ביתם של הרי האלפים המפוארים, מאות אגמים כחלחלים, אתרי סקי ונופש לקיץ ולחורף.
הערים הגדולות של שוויץ מדורגות באופן קבוע בצמרת העולמית בכל הנוגע לקדמה ולאיכות חיים.
שווייץ נהנית מתשתית כבישים מהמשובחות בעולם, כך שבין אם שכרתם את הרכב בציריך או בז'נבה ובין אם הגעתם דרך אחת המדינות הגובלות בה, גרמניה, איטליה, אוסטריה או צרפת - מחכה לכם מפגש בלתי אמצעי עם הטבע ועם אורח החיים השוויצרי המתנהל בשלוש שפות (לפחות).

 

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב בשווייץ המשיכו למנוע החיפוש

 

השכרת רכב בשוויץ

נסיעה ברכב שכור בשוויץ

אין דרך טובה יותר להתמכר לפסטורליות של המישורים המלבלבים והפסגות המושלגות, מאשר ברכב שכור, כשההגה והחופש המלא נמצא בידיים שלכם.
השכרת הרכב בשווייץ הינה קלה מאוד והמעברים בה מיעד ליעד מהירים ומהנים. אופרן פועלת בשוויץ באמצעות כמה חברות להשכרת רכב, לדוגמא יורופקאר, המאפשרות לשכור רכב בנמלי התעופה המרכזיים, במרכזי הערים וגם ב"עיירות חורף" כמו דאבוס, אינטרלקן, לוגאנו ולוצרן. הפריסה הרחבה והשירות המתקדם מאפשרים ללקוחות אופרן לתכנן את טיולם בצורה מיטבית ושירות הדרכים של חברות ההשכרה נותן מענה בכל עניין 24 שעות ביממה, בין אם אתם נמצאים בעיר גדולה או על צלע הר.

השכרת רכב בבאזל
באזל, השוכנת על גדות נהר הריין הינה העיר השניה בגודלה בשוויץ, והיא ממוקמת בסמוך לגבול עם צרפת וגרמניה. באם הינכם מתכננים טיול בבאזל על מנת לראות מקרוב את מלון שלושת המלכים - שעל אחת ממרפסותיו צולמה התמונה המפורסמת של הוגה המדינה הרצל - או את שלל אתרי התיירות והתרבות של העיר, מומלץ לצאת עם הרכב השכור ולחוות את האיזורים היפים שמסביב לעיר. אם תרצו גם לעשות קניות בבאזל אנחנו ממליצים על שוק הפשפשים האותנטי והמקסים הפועל בשבתות בעיר.

איסוף\החזרת הרכב בשדות התעופה ז'נבה או באזל
שדות התעופה של הערים ז'נבה ובאזל ממוקמים על קו הגבול שבין שוויץ לצרפת.
בשל כך, ניתן לצאת מתוך שדה התעופה אל כל אחת משתי המדינות תוך הליך צ'ק אין סטנדרטי לאחר איסוף הכבודה. חשוב לשים לב לשילוט אשר ממוקם ברחבי שדה התעופה, ולצאת אל המדינה הרלוונטית. כך שאם על גבי שובר ההשכרה שברשותכם מצוין איסוף הרכב בשוויץ, עליכם לגשת לצד השוויצרי.
כמו כן, עם סיום השכירות, יש להחזיר את הרכב אל חניון חברת ההשכרה השוויצרית. שימו לב כי במידה והרכב יוחזר בצד הצרפתי יגבה ספק הרכב דמי החזר משמעותיים.

נהיגה בכבישי שוויץ

שוויץ היא מדינה הררית והנהיגה בה נעשית לעתים קרובות בכבישים מפותלים בהם הראות מוגבלת ולקויה. לכן, נהוג לצפור כשמתקרבים לסיבוב או עיקול חד על-מנת להזהיר כלי רכב המגיעים מהנתיב הנגדי. בשעות הלילה נהוג להבהב באמצעות האורות הגבוהים. בכבישים צרים, זכות הקדימה נתונה לרכב העולה. וטיפ אחרון- אל תניחו שכל הכבישים פתוחים. דרכים מסוימות, בעיקר מעברי הרים כמו Furka ו- Grimsel, סגורים לכל אורך החורף. בדקו היכן סגור בטרם יצאתם לדרך.

כבישי אגרה
בשוויץ נגבית אגרת כבישים בסך 40 פרנק מכל רכב עבור הנהיגה בכבישים המהירים .(autobans) מדובר בתשלום שנתי קבוע שלא ניתן להוזילו גם אם בכוונתם רק לעבור דרך שוויץ בנסיעה אחת. הקפידו על תשלום האגרה כבר בתחנת הלקיחה. אם נכנסתם לשוויץ ממדינה אחרת - שלמו כבר במעבר הגבול. המדבקה נקראת Vignette ויש להדביקה על שמשת הרכב השכור במקום בולט. אם שכחתם לרכוש את המדבקה, עשו זאת באחת מתחנות השירות הפרושות לאורך הכבישים כיוון שנסיעה בלעדיה גוררת קנס.

חגורות בטיחות
חובה מקדימה ומאחור. ילדים מתחת לגיל 12 אינם יכולים לשבת מקדימה. מכמונות מהירות פרושות בתדירות גבוהה.

מגבלות מהירות
מגבלות המהירות בשוויץ משתנות לפי סוגי הכבישים (כבישים דו נתיביים, מהירים, דרכים בינעירוניות, עיר ושטחים בנויים). בנהיגה במזג אוויר סוער, עם שרשראות שלג או בתנאים של ראות לקויה - המהירות בכל הכבישים מוגבלת ל-50 קמ"ש.

הדלקת אורות
השימוש באורות מומלץ בכל נסיעה. בתנאי מזג אוויר לקויים ובעת מעבר במנהרה - חובה.

חנייה בערים בשוויץ
חנייה באזורים כחולים או אדומים מחייב תג מיוחד אותו ניתן לרכוש בתחנות דלק, מוסכים, קיוסקים, תחנות משטרה או סניפי דואר. החנייה באזורים לבנים נעשית באמצעות תשלום במדחנים.

טיפים נוספים להשכרת רכב בשוויץ
מיכל דלק
- הרכב נמסר עם מיכל דלק מלא. על השוכר להחזיר את מיכל הדלק במצב זהה לזה בו התקבל.
במקרה של חוסר דלק במיכל בעת החזרת הרכב ייגבה תשלום משוכר הרכב לפי התעריף שייקבע על ידי ספק הרכב בלבד, בתוספת דמי תדלוק מיוחדים

לתשומת לב השוכרים:
החל מאוקטובר 2018 נכנס לתוקף סימון חדש של משאבות הדלק ברחבי אירופה.
מטרת הסימון החדש הינה ליצור סטנדרט אחיד בסימון המשאבות ולמנוע בלבול במילוי הדלק במעבר בין מדינה למדינה.
השינוי חל בכל 28 מדינות האיחוד האירופי, מדינות ה-EEA (איסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה), בריטניה, סרביה, מקדוניה וטורקיה.

הסימונים מחולקים לשלוש קבוצות ומזוהים לפי סימון האותיות וצורה ייחודית קבועה:

בנזין (Petrol, Gasoline): סימון עגול  E5, E10, E85

משאבות דיזל (Diesel): - סימון מרובע B7, B10, XTL

גז
(Gaseous): - סימון מעויין H2, CNG, LPG, LNG

 סימון משאבות דלק

 מידע נוסף בנושא תוכלו לקרוא כאן:  https://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-6101_en.htm 

ניקיון הרכב- הרכב נמסר במצב נקי. חשוב לשמור על ניקיון הרכב ולהחזירו במצב זהה לזה בו התקבל.
בנוסף, העישון ברכב הינו אסור.
במקרה שהרכב יוחזר כאשר הינו מלוכלך מעבר לסביר, להגדרת ספק הרכב בלבד, או עם סימני עישון (כגון אפר במאפרה, ריח עשן סיגריות וכיו"ב), ייגבו משוכר הרכב דמי ניקוי מיוחדים

נהיגה בשוויץ בעונת החורף:

צמיגי חורף ושרשראות שלג -
עונת החורף בשוויץ הינה בין התאריכים 1.11-15.4, בשל תנאי החורף, מציידות רוב חברות ההשכרה את כל רכביהן בצמיגי חורף, אשר מקנים לרכב אחיזת כביש בטוחה יותר.
בנוסף, באיזורים מסוימים בשוויץ נדרשת התקנה של שרשראות שלג על צמיגי הרכב, בכפוף לשילוט ולתנאי הדרך, כאשר השרשראות מורכבות, הנסיעה תהיה במהירות איטית בלבד (עד 40 קמ"ש).
לתשומת ליבכם, את שרשראות השלג יש להזמין מראש!
שוויץ כאמור הינה מדינה הררית, לכן מומלץ מאוד שהמבקשים לשכור בה רכב בחורף יחזיקו שרשראות שלג ברכב בכל עת, גם אם אינן מולבשות. נהיגה ללא שרשראות באזורים המחייבים זאת, עלולה לעלות בקנס ואפילו לגרום להורדת הרכב מהכביש. שימו לב שבעיירות חורף רבות (כמו: Zermatt, Braunwald , Murren , Wengen) לא ניתן כלל להגיע ברכב. יש לחנות למרגלות ההר ולעלות למעלה בתחבורה ציבורית. את השרשראות יש להתקין על הצמיגים רק בעת נסיעה על שלג או קרח, אחרת עלול להיגרם נזק לכביש ולרכב עצמו.

תוסף אנטי פריז -
בטמפרטורות נמוכות מאוד הדלק במיכל עלול לקפוא. לפיכך, אנו ממליצים להחנות את הרכב בחניון מקורה ו/או להוסיף נוזל אנטי-פריז למיכל הדלק בעת התדלוק (חומר מיוחד המונע קיפאון), אותו ניתן לרכוש במידת הצורך בתחנות דלק.

טיפ חשוב!
יש לקרוא בעיון את חוזה השכירות ולוודא כי כל פרטי החוזה ברורים לכם בטרם חתימתכם. ייתכן ויוצעו לכם בתחנת השכירות בחו"ל שרותים נוספים בתשלום.
הקפידו לא לחתום על תוספות, שדרוגים או שרותים נוספים אם אינם נחוצים.

על ידי השכרת רכב בשוויץ באמצעות אופרן תיהנו מכל היתרונות שיש לרכב שכור להציע במדינה מדהימה זו, וכמו כן תיהנו ממגוון רכבים כדי שתוכלו להתאים את הרכב השכור לצרכים הייחודיים שלכם, במגוון מחירים ובנוחות מירבית.

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה, צוות אופרן.

 

 

 

לטייל בשוויץ

הזמינו מט"ח מראש לנסיעה הקרובה וחסכו עמלות!
איסוף הכסף 24/7 בנתב"ג בבנק הפועלים (זמין גם בטרמינל 3 וגם בטרמינל 1)

ריכזנו עבורכם את המידע החשוב ביותר לקראת השכרת הרכב בשוויץ

אספנו לכם את כל הטיפים החשובים לקראת השכרת הרכב שלכם בחו"ל!

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, אתרים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.

שכחת אורות דלוקים ברכב והמצבר נגמר? גילית שיש פנצ'ר באחד הגלגלים?
מהיום תוכלו לנסוע בראש שקט ולהיות מכוסים בהשכרת הרכב לחו"ל גם במקרים אלו ואחרים - והכל בעלות נמוכה של מספר יורו ליום בלבד!