לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
דף הבית השכרת רכב בספרד

השכרת רכב בספרד

השכרת רכב בספרד מזמינים באתר אופרן! 
ונהנים ממחירי אתר מוזלים + ללא דמי טיפול >>

ספרד, הנמצאת במרחק טיסה קצרה של כ-4 שעות מציעה מגוון גדול של אפשרויות טיול.
עבור הישראלים מדובר בחגיגה מיוחדת, בעיקר בקיץ כשהשמש מחייכת והטמפרטורות אינן מצריכות הרבה יותר מגופיה, כפכפים ומשקפי שמש, מזג אויר ממש כמו אצלנו.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב בספרד המשיכו למנוע החיפוש.

 

השכרת רכב בספרד

לנהוג ברכב שכור בספרד

הרכב נמסר במצב נקי. חשוב לשמור על ניקיון הרכב ולהחזירו במצב זהה לזה בו התקבל.
בנוסף, העישון ברכב הינו אסור.
במקרה שהרכב יוחזר כאשר הינו מלוכלך מעבר לסביר, להגדרת ספק הרכב בלבד, או עם סימני עישון )כגון אפר במאפרה, ריח עשן סיגריות וכיו"ב(, ייגבו משוכר הרכב דמי ניקוי מיוחדים.
שכרת רכב בספרד היא מהזולות באירופה. לכן, בין אם חשקתם בחופשת "בטן גב" בקוסטה דל סול, מסע היסטורי לאנדלוסיה, ירח דבש רומנטי או להגשים חלום ולצפות בברצלונה נגד ריאל מדריד ב"קמפ נואו" - טיול בספרד עם רכב שכור הוא הפתרון המושלם לחופשה בלתי נשכחת.

השכרת רכב בספרד קלה מאוד והופכת את המסע ברחבי חצי האי האיברי למהנה ורגוע.
אופרן פועלת בספרד באמצעות כמה חברות להשכרת רכב, לדוגמא נשיונל ויורופקאר, הפרוסות בכל נמלי התעופה המרכזיים, במרכזי הערים ובאתרי התיירות. כך שאם טיסתכם נחתה בברצלונה, מדריד או בשדה התעופה מלאגה, או שברצונכם להעפיל מחבל הבאסקים להרי הפירנאים - רכב שכור הוא הפתרון האידיאלי.
כמו כן, קבוצות הרכב בספרד מגוונות ונעות בין כלי רכב קטנים, בינוניים, משפחתיים, רכבי סטיישן, מיניוואנים וכלי רכב אוטומטיים.
שירות הדרכים של חברות ההשכרה הבינלאומיות נותן מענה בכל עניין 24 שעות ביממה, בין אם אתם בעיר גדולה או בחיק הטבע.

כללי נהיגה חשובים בספרד

כבישי אגרה בספרד- בניגוד לסטנדרטים הבינוניים שאפיינו את מערכות התעבורה בספרד בעבר, כיום מדובר במדינה עם כבישים מתקדמים ובטוחים, שחלקם כבישי אגרה. הכבישים המהירים בספרד מכונים Autopista ומסומנים באות N. כבישים מהירים שבהם נגבית אגרה מכונים Autopista de Peajes ומסומנים באותיות AP. שימו לב שבסמוך לנתיב אגרה קיימים במקומות רבים דרכים חלופיות, בהן הנהיגה היא ללא תשלום. עם זאת, דרכים אלה עלולות להיות עמוסות יותר.
ניתן לשלם בעמדות התשלום בכניסה לכבישי האגרה או לרכוש את ה-Via T-box, זהו מכשיר קטן בעל עלות נמוכה שיאפשר לכם לנסוע בכבישי האגרה ללא עצירות לתשלום.

חוקי תנועה בספרד - מגבלות המהירות בספרד משתנות לפי סוגי הכבישים (כבישים מהירים, בינעירוניים, שטחים עירוניים, שטחים בנויים וכדומה) ומומלץ להתעדכן לגביהן מראש. חשוב להדגיש כי בשנת 2011 עודכנו מגבלות אלה והוחמרו. חגירת חגורות בטיחות היא חובה מלפנים ומאחור.

דלק בספרד - כדאי לקחת בחשבון שבמספר אזורים תחנות דלק, כמו גם חנויות, ותחנות השכרת רכב בספרד, בעיקר באזורי הספר, נסגרות בשעות הצהריים (12:00-16:00) לסיאסטה.

הדלקת אורות בספרד - השימוש באורות גבוהים אסור באזורי מגורים. השימוש בהם בכבישים בינעירוניים תלוי בתנאי הדרך. בעת נהיגה במנהרות - חובה להדליק אורות.

שרשראות שלג בספרד - עונת החורף מתחילה בנובמבר ומסתיימת במרץ. לנהגים המתכוונים לטייל בהרי הפירנאים או באזורים מושלגים אחרים, מומלץ להזמין מראש שרשראות שלג ולוודא בעת לקיחת הרכב שהשרשראות מתאימות לצמיגי הרכב.

נהיגה בעיר - הכניסה למרכזי הערים בספרד אינה כרוכה במיסים או אגרות. במרבית הערים מסומנים "אזורים כחולים" (zonas azules), בהן החניה נעשית בימות השבוע באמצעות עמדות תשלום. עלות החניה לשעה משתנה מעיר לעיר. בימי ראשון וחגים החניה חינם. אפשרות אחרת היא להשתמש ב"מוסכי חניה" או חניונים תת קרקעיים - aparcamiento subterráneo, הנמצאים בעיקר בערים הגדולות.

מתכוונים לנסוע עם הרכב השכור אל האזורים הכפריים בספרד?

שימו לב שביישובים כפריים רבים בספרד הרחובות צרים מאוד וחד-סטריים. לכן, מומלץ לחנות את הרכב השכור בפאתי הכפר שבו אתם מתכוונים לטייל ומשם להמשיך רגלית.

ניתן גם לנסוע עם הרכב השכור מספרד למדינות שכנות כמו פורטוגל, צרפת, אנדורה או לגיברלטר (מותנה באישור מראש של חברת ההשכרה), אך לא ניתן לנסוע לאיים הקנריים והבלריים או למרוקו.

מבלים את חופשת החורף בספרד? חשוב שתדעו! שרשראות שלג הינן חובה באזורים המושלגים
את שרשראות השלג יש להזמין מראש מחברת ההשכרה (זמינות בתחנות ההשכרה מהן נהוג לצאת לאתרי הסקי כגון ז'נבה, ליון וגרנובל). יש להתקין אותן בהתאם לתמרורים.

תוסף אנטי פריז- בטמפרטורות נמוכות מאוד הדלק במיכל עלול לקפוא. לפיכך, אנו ממליצים להחנות את הרכב בחניון מקורה ו/או להוסיף נוזל אנטי-פריז למיכל הדלק (חומר מיוחד המונע קיפאון) שניתן לרכוש בתחנות דלק.
עונת החורף מתחילה בנובמבר ומסתיימת במרץ. לנהגים המתכוונים לטייל בהרי הפירנאים או באזורים מושלגים אחרים, מומלץ להזמין מראש שרשראות שלג ולוודא בעת לקיחת הרכב שהשרשראות מתאימות לצמיגי הרכב.

אנו ממליצים לשוכרים רכב לאנדורה בחודשי החורף, להזמין מראש שרשראות שלג גם אם בתחנת הלקיחה החוק אינו מחייב זאת - וזאת כי תנאי הדרך בפיראנים המזרחיים עלולים לדרוש זאת.

נהיגה ברכב שכור בגיברלטר

ביקור בגיברלטר הוא אטרקציה פופולרית, ומעל 10 מיליון מבקרים נכנסים לגיברלטר מדי שנה. גיברלטר עצמה היא טריטוריה קטנטנה שממוקמת על חצי-אי המחובר יבשתית לספרד ובה מתגוררים כ- 30 אלף תושבים. גודלה 7 קמ"ר, והנסיעה לאורכה תימשך כ-15 דקות.

המעבר לגיברלטר ברכב נעשה דרך עמדת ביקורת גבולות, כך שחשוב להצטייד בדרכון לצורך הכניסה.
העמדה בגבול פתוחה 24 שעות ביממה, אך יש לשים לב כי התור בכניסה עשוי להתעכב בשל תורים וגם בעת נחיתת מטוסים, כיוון שהדרך הראשית בגיברלטר חוצה את מסלול הנחיתה של שדה התעופה המקומי (ממש כמו במעבר פסי רכבת).
עובדה זו ומיקומו של המסלול הקצר בסמוך כל כך לצוק הגבוה והים הנמצא בשני קצותיו זיכו את מסלול התעופה של גיברלטר בתואר מסלול התעופה הרביעי הכי מסוכן בעולם.

בעת ביצוע השכרת רכב בספרד, יש לציין אם הינכם מעוניינים להיכנס עם הרכב השכור לגיברלטר. זאת היות ורק חלק מחברות ההשכרה מאפשרות מעבר אל תוך גיברלטר, תחת אישור מראש וללא עלות נוספת, אולם חלק מחברות ההשכרה אינן מאפשרות מעבר עם רכביהן אל תוך גיברלטר כלל.

היות ובעיקר בחודשי הקיץ עומס כלי הרכב במעבר הגבול הצפוף הוא גדול, ולעיתים ההמתנה יכולה להגיע לשעה לכל כיוון, מומלץ דווקא להחנות את הרכב במגרש החנייה הסמוך לגבול ולהיכנס אל תוך גיברלטר רגלית.

לאחר הכניסה ניתן לקחת מונית או אוטובוס מהתחנה שמחוץ לשדה"ת וכך להמשיך בנסיעה קצרה אל עבר הצוק הענק (שגובהו 426 מטר) והנוף המדהים הנשקף ממנו. בהגיעכם לצוק כדאי גם לעלות לראש הצוק באמצעות הרכבל כדי להינות מהחוויה באופן המירבי. 

נהיגה ברכב שכור באנדורה

מסלול פופולרי נוסף אליו תוכלו להגיע באמצעות השכרת רכב בספרד הוא אנדורה.

אנדורה היא נסיכות קטנה על שטח הררי בפירנאים המזרחיים בין צרפת לספרד ללא מוצא לים. בעבר אנדורה הייתה מבודדת, אך כיום זוכה לשגשוג, בעיקר בזכות ענף התיירות ומעמדה כמקלט מס - בערך תשעה מיליון תיירים מבקרים בכל שנה, נמשכים לקניות הפטורות ממכס ולאתרי הנופש הקיציים והחורפיים.
באנדורה אין שדה תעופה או תחנת רכבת והתחבורה מתבססת על רכבים, אוטובוסים ומוניות מקומיות. עיר הבירה היא אנדורה דה ולה והשפה הרשמית היא קטלונית.

ביקור באנדורה פופולרי גם בחודשי הקיץ וגם בחודשי החורף, לאתרי הסקי הידועים שבה.
חשוב לזכור, במידה ושוכרים רכב לאנדורה בחודשי החורף, כי יש להזמין מראש שרשראות שלג גם אם בתחנת הלקיחה החוק אינו מחייב זאת - וזאת כי תנאי הדרך בפיראניים המזרחיים עלולים לדרוש זאת.

כדי לבקר באנדורה עם רכב שכור מומלץ לבצע את לקיחת הרכב מברצלונה, ספרד או מטולוז, צרפת.
הנסיעה מברצלונה ברכב השכור לעיר אנדורה דה ולה תיארך כ-3 שעות, ולא מומלץ לנסוע בסופי שבוע כשהעומס בכבישים גבוה.
הנסיעה מטולוז ברכב השכור לאתר הסקי המפורסם פה דה לה קאסה באנדורה אורכת כשעתיים.

טיפים נוספים שחשוב לדעת בהשכרת רכב בספרד

מיכל דלק- הרכב נמבר עם מיכל דלק מלא. על השוכר להחזיר את מיכל הדלק במצב זהה לזה בו התקבל.
במקרה של חוברת דלק במיכל בעת החזרת הרכב ייגבה תשלום משוכר הרכב לפי התעריף שייקבע על ידי ספק הרכב בלבד, בתוספת דמי תדלוק מיוחדים.

לתשומת לב השוכרים:
החל מאוקטובר 2018 נכנס לתוקף סימון חדש של משאבות הדלק ברחבי אירופה.
מטרת הסימון החדש הינה ליצור סטנדרט אחיד בסימון המשאבות ולמנוע בלבול במילוי הדלק במעבר בין מדינה למדינה.
השינוי חל בכל 28 מדינות האיחוד האירופי, מדינות ה-EEA (איסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה), בריטניה, סרביה, מקדוניה וטורקיה.

הסימונים מחולקים לשלוש קבוצות ומזוהים לפי סימון האותיות וצורה ייחודית קבועה:

בנזין (Petrol, Gasoline): סימון עגול  E5, E10, E85

משאבות דיזל (Diesel): - סימון מרובע B7, B10, XTL

גז
(Gaseous): - סימון מעויין H2, CNG, LPG, LNG

 סימון משאבות דלק

 מידע נוסף בנושא תוכלו לקרוא כאן: https://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-6101_en.htm 

ניקיון הרכב- הרכב נמסר במצב נקי. חשוב לשמור על ניקיון הרכב ולהחזירו במצב זהה לזה בו התקבל.
בנוסף, העישון ברכב הינו אסור.
במקרה שהרכב יוחזר כאשר הינו מלוכלך מעבר לסביר, להגדרת ספק הרכב בלבד, או עם סימני עישון (כגון אפר במאפרה, ריח עשן סיגריות וכיו"ב), ייגבו משוכר הרכב דמי ניקוי מיוחדים.
 

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה, צוות אופרן.

 

 

הזמינו מט"ח מראש לנסיעה הקרובה וחסכו עמלות!
איסוף הכסף 24/7 בנתב"ג בבנק הפועלים (זמין גם בטרמינל 3 וגם בטרמינל 1)

שכחת אורות דלוקים ברכב והמצבר נגמר? גילית שיש פנצ'ר באחד הגלגלים?
מהיום תוכלו לנסוע בראש שקט ולהיות מכוסים בהשכרת הרכב לחו"ל גם במקרים אלו ואחרים - והכל בעלות נמוכה של מספר יורו ליום בלבד!

אספנו לכם את כל הטיפים החשובים לקראת השכרת הרכב שלכם בחו"ל!

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, אתרים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.