לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
אשר וסגור
השכרת רכב בחו"ל בחורף ובעונת הסקי

כששוכרים רכב לחופשת החורף או הסקי יש להיערך מראש בצורה הטובה ביותר.
ריכזנו לכם כמה המלצות שיהפכו את החופשה המושלגת לחוויה בטוחה ומהנה יותר:

• הזמינו רכב מתאים: כשיוצאים לחופשה חורפית נהוג לקחת ציוד רב יותר מאשר לחופשת קיץ. לכן כדאי להזמין מראש רכב גדול ומרווח יותר כמו רכב סטיישן או רכב 4X4"כבישטח". מכוניות אלה מציעות מרחב גדול לנוסעים ותא מטען מרווח וכן מותאמות לנסיעה בטוחה יותר בכבישים חלקים.

צמיגי חורף (Winter Tires): מסומנים באותיות m&s כלומר (mud and snow) והם בעלי חריצים של 4 מ"מ. צמיגים אלו מתאימים ובטוחים יותר לנסיעה בחורף לכן כדאי להזמינם מראש.
שימו לב: במדינות מסויימות או באיזורים גבוהים כמו אוסטריה, שווייץ, אזורי הסקי בגרמניה ועוד, החוק מחייב לנסוע עם צמיגי חורף. גם אם לקחתם את הרכב ממדינה אחרת אך ברצונכם לטייל באזורים מושלגים - עליכם להצטייד בצמיגים אלו כדי להימנע מקנסות.

שרשראות שלג: כאשר מתכננים לנהוג בדרכים מושלגות, או במדינות או איזורים המחייבים זאת על פי חוק, מומלץ להזמין עוד מראש שרשראות שלג (Snow Chains), המשפרות את אחיזת הרכב בכביש מכוסה שלג, כדי לוודא שיהיו זמינות עבורכם בעת לקיחת הרכב בתחנה.
לפני שעוזבים את תחנת ההשכרה, יש לוודא שהשרשראות מתאימות לגודל הצמיג ושאופן הרכבתן ברור לכם. שימו לב שמכוניות "כבישטח" אינן זקוקות לשרשראות שלג.

לתשומת לב השוכרים רכב באיטליה - החוק באיטליה קובע כי בין התאריכים 15 לנובמבר ל-15 באפריל, חלה חובת החזקת שרשראות שלג ברכב באיזורים מסויימים באיטליה (בעיקר במחוזות הצפוניים).
לנוחותכם הכנו מפה המתארת את האיזורים בהם חלה חובת ההחזקה של שרשראות השלג ברכב בצד המסך (או בחלקו התחתון במכשירי מובייל) - הקובץ ניתן להורדה למכשירכם.
שימו לב כי את שרשראות השלג יש להזמין מראש! הוסיפו אותן בשלב בחירת התוספות בתהליך ההזמנה באתר.  

נוזל אנטי פריז: שימו לב, בטמפרטורות נמוכות מאוד, הדלק במיכל עלול לקפוא. לפיכך, אנו ממליצים להחנות את הרכב בחניון מקורה ו/או להוסיף נוזל אנטי-פריז למיכל הדלק (חומר מיוחד המונע קיפאון) שניתן לרכוש בתחנות דלק.

נוסעים לסקי? הזמינו מראש גגון לרכב (Ski Rack) עליו תוכלו להרכיב את המגלשיים. שימו לב: הגגון מיועד לשני זוגות מגלשיים בלבד. בנוסף, כדאי לדעת כי חברות ההשכרה אינן מציעות גגון לסנובורד.

קחו את עלויות ציוד החורף בחשבון: ישנן חברות הגובות תשלום עבור השכרת ציוד נוסף כגון שרשראות שלג, גגונים וצמיגי חורף. לכן יש לכלול עלויות אלו בחישוב הכללי כאשר משווים בין מחירי ההשכרה השונים.

התכוננו לדרך: לא לשכוח לפני שיוצאים לדרך, חשוב לבדוק את מזג האוויר המתוכנן להמשך היום ולברר האם לאורך המסלול שקבעתם יש כבישים שנחסמו לתנועה.
כמו כן, בכל נסיעה, גם אם מדובר בטיול קצר לכפר או לאתר הסקי הסמוך, כדאי לקחת טלפון סלולרי, בגדים חמים נוספים, מזון ושתייה לכל מקרה חירום.

הדלקת אורות: מומלץ לנסוע עם אורות דלוקים בכל עת ובכל דרך. הראות לקויה? הפעילו את אורות הערפל והפחיתו את המהירות.

הכביש מכוסה בקרח? הקפידו לנסוע בהילוך נמוך, שמרו על מהירות קבועה ואל תבלמו בפתאומיות כדי שהרכב לא יסתחרר.

הימנעו מסינוור: לאורך הנסיעה, כמו גם במהלך הסקי, כדאי להרכיב משקפי שמש על-מנת שלא להסתנוור.

הוסיפו ביטוח מורחב: מומלץ לרכוש מראש ביטוח "ביטול השתתפות עצמית" או "החזר השתתפות עצמית" כדי ליהנות מכיסוי ביטוחי מקסימאלי לרכב ומנסיעה בראש שקט.

בברכת נסיעה טובה ובטוחה גם בחורף,
צוות אופרן