לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
אשר וסגור
השכרת רכב בחו"ל עם ילדים

נסיעה לחו"ל עם הילדים יכולה להיות חוויה מדהימה, אך יכולה בקלות להפוך לניסיון לא נעים. הנה כמה המלצות שיהפכו את הטיול המשפחתי שלכם לבטוח ומהנה:

1. כדי לבחור את הרכב הנוח והמתאים ביותר, קחו בחשבון את מספר הילדים הנוסעים איתכם, העגלות וכמות הציוד שתביאו איתכם. בחרו רכב מרווח ומתאים לצרכיכם.
חשוב לבחור מכונית גדולה. ברכבי סטיישן או מיני-מיניוואן, לילדים יש די מקום לשחק ולהתרווח בנסיעות הארוכות ותהליך העמסת המטען שלכם מהיר ונוח יותר, מבלי מאמץ מיותר שיעכיר על החוויה ומבלי להעביר חלק מהמטען לאזור המושבים לצד הנוסעים.
הפרשי המחיר בין קבוצות הרכב לא מאוד גדולים אבל ההבדלים בגודל או בתצורה יכולים לעשות את כל ההבדל.

2. מושב הבטיחות- לא רק בישראל יש נהגים שמשתוללים על הכביש. לכן, בכל נסיעה בחו"ל - גם אם זו נסיעה קצרה ביותר - חיוני שכל ילד ותינוק יישבו במושב הבטיחות המתאים להם. נוסעים עם תינוק מתחת לגיל שנה? עדיף שתביאו את מושב הבטיחות שלכם מהארץ. על-פי הכללים שלפיהן פועלות כל חברות ההשכרה בכל העולם, נאסר על העובדים בדלפקים להתקין את מושבי הבטיחות בעצמם. לכן, האחריות להתקנת מושב הבטיחות ברכב חלה עליכם. התקינו את המושב על פי הוראות היצרן הרשומות עליו. לפני כל נסיעה חשוב לבדוק שהמושב מותקן כשורה ומהודק בחוזקה אל המושב האחורי באמצעות חגורת הבטיחות. נסו להזיז את הכיסא. הוא עדיין "רוקד"? סימן שצריך להדק עוד.

3. חגורת הבטיחות- לפני שיוצאים לדרך יש לוודא שרצועות הכתף מותאמות היטב לילד ושרצועת המותניים מוחזקת על ירכיו נמוך ככל האפשר, כדי להבטיח הגנה מרבית. עד כמה להדק את הרצועות? עד שאפשר רק להכניס אצבע בין הרצועות ובין חזה הילד.

4. בנסיעות ארוכות עם ילדים קטנים כדאי לבחור בדרך המהירה, הישרה, המסומנת והמוארת ביותר. הביטו במפה ובדקו אם במסלול יש קטעי דרך קשים ומסוכנים, כמו כבישים צרים ומפותלים. כך תדעו מראש מתי לבקש מהילדים להיות בשקט כדי לאפשר לכם להתרכז בנהיגה.

5. רעיון לפעילות נחמדה - צלמו את המפה בהגדלה, גזרו את קטע המסלול שתעשו בכל יום, ושימו את "המפה היומית" במושב האחורי. כך, במקום לשאול אתכם מדי כמה דקות אם "כבר הגענו?", יוכלו הילדים לראות בעצמם לאן נוסעים ומתי מגיעים. בכל מקרה, חשוב לעשות הפסקות בנסיעה כדי לתת לילדים להתאוורר, זה יעזור גם להם וגם לכם.

6. החזיקו ברכב שקית אשפה וכמה שקיות ניילון עם פס סגירה. שקית האשפה תשמש לפסולת (ותוכל אף לשמש כשקית הקאה במקרה הצורך). השקיות האחרות מיועדות לחטיפים לדרך, לצעצועים ולמתנות. בתא הכפפות שימו ערכת עזרה ראשונה קטנה, טישו ומגבונים לחים.

7. לא כדאי להשאיר צעצועים מפוזרים במכונית. אם חלילה תקרה תאונה, הצעצועים המפוזרים יעופו לכל עבר ועלולים לסכן את ילדיכם ואתכם. גם את הציוד שבתא המטען ובתוך הרכב חשוב להדק עד כמה שניתן כדי שלא יתפזר במהלך הנסיעה ויסכן את הנוסעים.

8. הצטיידו באוכל ושתייה. בנסיעות ארוכות מומלץ לעצור להתרעננות ומתיחת רגליים אך תמיד טוב לדעת שאם יהיה עיכוב בדרך יהיה משהו לנשנש.

9. מטיילים בקיץ? אם אתם משאירים את הרכב בחניה לא מקורה, אל תשכחו לכסות את חלקי המתכת של מושבי הבטיחות כדי שהילדים לא יסבלו מהחום כשיחזרו למכונית.

10. איך להעביר את הזמן? 
צעצועי הרכבה ויצירה ישעשעו ילדים בני שלוש ומעלה. כמו כן, כדאי להביא אתכם מוזיקה או סיפורים שהקטנים אוהבים במיוחד. הילדים הבוגרים יכולים לארוז לעצמם טאבלטים עם משחקים שונים או משחקי חשיבה, חומר קריאה או כל דרך יצירתית שתוכל להעסיקם.
תוכלו להציע לילדים להכין דיסק או רשימת השמעה עם אוסף שירים מהדיסקים האהובים עליהם כדי שכולם יוכלו להאזין לה במהלך הנסיעה, או לשלב משחקי נסיעה שונים (כגון ספירת מכוניות בצבע מסויים או זיהוי חפצים/חיות בנוף החולף שמתחילים באות מסוימת וכד') וכך גם ליהנות מחוויית הנסיעה המשותפת.
מרבית המכוניות השכורות של החברות הבינלאומיות מצוידות ברדיו-דיסק, בחלקן יש חיבור USB אליו תוכלו לחבר את נגני המוזיקה. במכוניות היוקרה בארה"ב אפשר למצוא אפילו נגן DVD.

נסיעה ברכב עם הילדים בחו"ל לא חייבת להיות קשה או מאתגרת, אלא חוויה משפחתית מהנה ומגבשת, אותה ילדיכם ואתם תזכרו באהבה שנים רבות קדימה. כל מה שצריך זה להתכונן לנסיעה היטב ולשים לב לנקודות הקטנות אך החשובות שיעשו את כל ההבדל.