לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
אשר וסגור
טיפים לנהיגה ביוון ובאיים

יוון הינה מדינה תיירותית המושכת אליה מבקרים לאורך כל עונות השנה ומציעה מניפה רחבה של אפשרויות, אטרקציות ובילויים המתאימים לכל המבקרים, בכל הגילאים ומכל העולם. בין אם אתם מעדיפים חופשות בטן גב בחופים פסטורליים, חופשות תרבות עירוניות, חופשות יוקרה מפנקות או חופשות משפחתיות המתאימות אפילו לתינוקות, ביוון תוכלו ליהנות מכל העולמות.
בין מגוון היתרונות של יוון נציין את הטיסה הקצרה והעובדה שניתן להשכיר רכב ולטייל בנוחות ובקלות בין כפרים ציוריים, לחוות את התרבות המקומית, האוכל האותנטי והנופים המרהיבים.

אך רגע לפני שאתם ממהרים להזמין חבילת נופש לכרתים ולשכור רכב איתו תסיירו ברחבי המדינה ובאיים, ישנם מספר דברים שכדאי שתדעו ומספר חוקים שרצוי שתכירו:

כיוון הנהיגה

לשמחתנו, נהיגה ביוון הנה בצד ימין, כלומר, כמו ישראל ורוב מדינות אירופה. יחד עם זאת, בזמן הנהיגה אנו ממליצים להקפיד על נסיעה בנתיב הימני ורק במקרה של עקיפה לעבור לנתיב השמאלי.
בנוסף, הנהגים ביוונים נוהגים לרוב לאט, המכוניות ישנות ברובן ומצב רשת הכבישים ברמת גימור נמוכה שלא כמו מערב אירופה שלא מוכרות לנו בארץ ולכן יש להיזהר יתר על המידה.

חנייה

כל תייר השוכר רכב יודע שנושא החנייה הוא רגיש, אפילו בארץ, לכן חשוב מאוד לדעת מהם החוקים. ברחבי יוון תמצאו שלטי חנייה המתריעים על חנייה בתשלום, השלטים כתובים לרוב ביוונית ובאנגלית. יש לשים אליהם לב, לרכוש מראש כרטיסי חנייה ובכך למנוע מצבים לא נעימים והוצאות מיותרות. בערים מסוימות, כגון אתונה, מומלץ להחנות את הרכב בחניונים מחוץ למרכז העיר ו\או העיר העתיקה העמוסות מאוד ולטייל באוטובוס תיירים או רגלית.

כבישים כפריים

חלק מהחוויה בחופשה ביוון היא הנסיעה לכפרים הקטנים, אך בדרככם לשם כדאי שתדעו כי הדרכים לאזורים הפחות מתויירים והאותנטיים צרות במיוחד ויש לקחת בהם משנה זהירות, להאט ולשים לב לשילוט, שכן לעתים הכבישים בכפרים משובשים או ללא שוליים. במידה ותרצו לעצור כדי להביט על הנוף, להצטלם או לכוון מחדש את הגי.פי.אס, חשוב לעשות זאת במקומות מותרים המאפשרים ירידה לשולי הכביש ללא הפרעה לתנועה. יש לשים לב כי לרוב כי צמיגים ומרכב תחתון של הרכב, אינם כלולים בביטוח הבסיסי, לכן יש להיערך מראש ולבקש במועד הזמנת הרכב השכור כיסוי מקיף יותר.

טיפים נוספים

- התמרורים ביוון לרוב זהים לתמרורים בישראל וכתובים באנגלית.
- יש לקחת בחשבון כי מערכות הניווט השונות לא תמיד עובדות באזורים הכפריים על כן רצוי להצטייד גם במפה מסורתית.
- בערים הגדולות, השימוש בצופר הוא רק במקרה של סכנה מידית.
- תחנות הדלק בערים נסגרות בשעה 19:00, אך בכל עיר תהיה תחנה אחת תורנית כשהעדיפות היא שלא תזדקקו לה ותדעו להתארגן לפני. שירותי התדלוק הם בשירות מלא בלבד.

נסיעה טובה ובטוחה!