לידיעתכם, אתר זה משתמש בקבצי "עוגיות" (cookies) לפרטים נוספים
דף הבית טיפים להשכרת רכב בחו"ל טיפים והמלצות לנסיעה
אריזה ואומנות השכרת הרכב – חמישה טיפים למתקדמים

אוקיי, זו לא הפעם הראשונה שאתם שוכרים רכב בחו״ל, ויש סיכוי לא רע בכלל שיש לכם אפילו לא מעט ניסיון בתחום, כך שאין באמת צורך להכביר במילים בנוגע לנושאים כמו דרגת רישיון הנהיגה, הכיסויים שרצוי להוסיף להשכרת הרכב רכב, צריכת הדלק, היכן למצוא את מספר הטלפון הנדרש במקרה חירום, קריאת האותיות הקטנות החוזה טרם החתימה וכיו"ב. ובכל זאת, גם אם אתם נוסעים מתמידים, עדיין יש כמה דברים שיתכן שפספסתם, הנוגעים לקשר שבין המזוודות והתיקים, לרכב השכור שלכם. במאמר שלפניכם נספק מספר טיפים לשוכרים המתקדמים.
בכל מה שקשור לשכירת רכב בחו"ל, אל לכם לפעול באופן אוטומטי. עליכם לאפיין את הצרכים שלכם בכל טיסה מחדש, ורק כך תוכלו להתאים את סוג הרכב לצרכים המשתנים ולמטרת הטיול הקרוב, באופן ספציפי ומדויק.

טיפ מס' 1 - לא מזמינים לפני שבודקים את מספר הנוסעים

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שנוטים לעשות דווקא שוכרים מנוסים, באה לידי ביטוי בבחירה באותה קבוצת רכב בכל פעם מחדש. מדובר בבעיה כיוון שברגע שמתרגלים לכך, כבר לא טורחים לתת את הדעת לשינויים אפשריים המחייבים התאמה מחודשת של דגם המכונית. כך לדוגמה, יתכן שמאז הפעם האחרונה שטסתם לחו"ל, המשפחה התרחבה וכעת אתם צריכים להכניס לרכב יותר מזוודות ואולי גם איזה טיולון או עגלת תינוק.

טיפ מס' 2 - בוחנים את סוג הטיול שאתם מתכננים

אופי הטיול, משפיע רבות על סוג הרכב שתצטרכו - בטיול כוכב, בו לנים במקום אחד, ובכל יום יוצאים לטייל ביעד אחד, רוב הציוד נשאר במלון. לעומת זאת, בטיול מעגלי, בו אתם לנים בכל פעם במקום אחר, הציוד נמצא איתם במרבית הימים - מה שתופס מקום רב ברכב. מעבר לכך, צריך לחשוב על מה אתם מתכננים לעשות בטיול - חופשת בטן גב במלון, לא דורשת את אותה כמות ציוד הנדרשת לחופשת ספורט אתגרי.

טיפ מס' 3 - חישבו כמה זמן אתם מתכננים להעביר בנסיעה

טעות דומה נוגעת לאלה שבוחרים לשכור במהלך החופשה בחו"ל, את אותה מכונית שמשמשת אותם בחיי היומיום בארץ. בחופשה, בה אתם מבצעים נסיעות ארוכות, חשוב לקחת רכב נוח ומרווח, כדי שיהיה מקום לילדים ולציוד.

טיפ מס' 4 - סוף שכירה במדידה תחילה

טעות נפוצה נוספת שנוהגים לעשות שוכרים ותיקים ומתחילים כאחד, מתבטאת בהסתמכות על המזל הטוב או על ניסיונם של אחרים. הכוונה היא לכך שהרבה מאוד אנשים עוזבים את הארץ עם כמות מסוימת של מזוודות או תיקים, בזמן שהם פשוט מאמינים שהרכב שימתין להם במדינת היעד, גדול מספיק בשביל להכיל את כל הכבודה. כך גם קורה לא אחת, כשמסתמכים על המלצות של חברים, קולגות או בני משפחה ולא בודקים את העניינים באופן אישי.
לפיכך נמליץ לכם לא לשכור רכב בחו"ל, לפני שתבדקו את קבוצת הרכב שאתם מעוניינים לשכור, תעריכו נכון את כמות הציוד שאתם מתכוונים לקחת אתכם - וכמות הציוד עמה אתם מתכננים לחזור!

טיפ מס' 5 - חשיבה לטווח הרחוק

מומלץ ביותר שלא לשכור רכב בחו"ל שמתאים בדיוק, אבל בדיוק לכמות המזוודות והתיקים שלכם. זאת מפני שבמקרה שבמהלך הטיול נפח הכבודה יגדל, מפלס הנוחות צפוי לרדת פלאים. בהתאם לזה, גם אם לא מתכוונים במהלך הטיול שלכם לרכוש מתנות והפתעות, בגדים לעצמכם ומזכרות לחברים, טוב תעשו אם תשכרו רכב שיכול להכיל ולו מעט יותר מהכבודה שברשותכם. כי עם יד על הלב, אתם אף פעם לא יודעים אם יצא לכם להיתקל בדבר מה שפשוט לא תוכלו להשאיר מאחור.
עוד נציין בהקשר זה כי בכל מקרה של אי ודאות, גמישות היא מילת המפתח. הואיל ואת נפח תא המטען אין באפשרותכם לשנות, נמליץ לכם להתעניין בקשר למזוודות רכות או אפילו לחשוב על רכישה של תיקים כאלה ואחרים, במקום ללכת באופן אוטומטי על מזוודה.

אופרן מאחלת לכם נסיעה טובה ובטוחה.

מעוניינים להזמין השכרת רכב? לחצו כאן

טיפים לאריזה בהשכרת רכב בחו"ל