דף הבית השכרת רכב באיטליה השכרת רכב ברומא
השכרת רכב ברומא

מגוון הנחות ומחירים אטרקטיביים במיוחד להשכרת רכב באיטליה!
* להזמנות ולהשכרות בפועל עד 31.10.17. 

אומרים ש"כל הדרכים מובילות לרומא" ולא סתם. רומא בירת איטליה ממוקמת במרכז המדינה על גדות נהר הטיבר ומתגוררים בה כמעט 3 מיליון תושבים. היא נושאת על כתפיה 2,500 שנות היסטוריה מפוארת מימי האימפריה הרומית, הרנסאנס והבארוק, דבר שהופך אותה לאחת הערים היפות בעולם וגם לאחת המתויירות ביותר. הקולוסאום, כיכר פטרוס הקדוש, אוצרות הוותיקן, מזרקת טרווי, המדרגות הספרדיות ושדרות ויה ונטו הנוצצות - הכל נמצא כאן.
רומא היא גם נקודת מוצא מצוינת לטיול ברכב שכור בדרום איטליה וגם בצפון איטליה.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב ברומא המשיכו במנוע החיפוש

חפש רכב ברומא
נסיעה ברכב שכור ברומא

את רומא משרתים שני נמלי תעופה: ליאונרדו דה וינצ'י / פיומיצ'ינו (Fiumicino) הבינלאומי הגדול נמצא כ-35 ק"מ מדרום-מערב לעיר, וצ'יאמפינו (Ciampino) הקטן יותר, הנמצא כ-12 ק"מ מדרום-מזרח לעיר ומשרת בעיקר את חברות הלואו קוסט (low cost). אופרן מאפשרת השכרת רכב בשדות התעופה ברומא באמצעות כמה חברות השכרת רכב בינלאומיות, כך שעבור המבקשים להמשיך משם לטיול בנופים האיטלקיים - זוהי תחנה אידיאלית ללקיחת הרכב. ברומא עצמה ניתן לשכור את הרכב בתחנת הרכבת (termini) ובמספר מקומות נוספים, אך באיטליה כולה פרושות מאות רבות של תחנות השכרת רכב ומאפשרות טיול עצמאי מהנה בכל המדינה.
רומא עיר עמוסה מאוד ולחלק מאזוריה התיירותיים לא ניתן להיכנס בכלל עם רכב שכור. כמו כן קשה למצוא בה חנייה, אך היא מוקפת בכביש טבעתי (Grande Raccordo Anulare) הנמצא כ-10 ק"מ מלב העניינים וממנו יוצאים החוצה עם הרכב השכור. המבקשים להמשיך לנאפולי ייצאו מזרחה לכיוון כביש A24 ומשם יתחברו אל האוטוסטרדה A1. המעוניינים לטייל עם הרכב השכור בטוסקנה ופירנצה, יעלו צפונה לכביש הטבעתי ויתחברו ל-A1. המבקשים לחצות את איטליה מזרחה לכיוון הים האדריאטי, ייצאו עם הרכב השכור מזרחה אל הכביש הטבעתי ומשם ישתלבו על כביש A24. בשלושת המקרים מדובר בכבישי אגרה.

חלקים נרחבים מהמרכז ההיסטורי של רומא אסורים לחלוטין לכניסת כלי רכב לא רשומים. אזורים אלה נקראים ZTL (Zone a Traffico Limitato) ומטרתם לשמור על האזור העתיק ולעודד נסיעה בתחבורה הציבורית בתוכו. מדובר בשטח גדול מאוד, כ-4.2 קמ"ר, התוחם את מרבית אתרי הבילוי לאורך רוב שעות היום.

"שערי" הכניסה ל-ZTL משולטים ונאכפים באמצעות מצלמות, כך שאם נכנסתם בכל זאת לאזור זה - סביר להניח שצולמתם ותקבלו דו"ח משטרתי הביתה, לא לפני שתחויבו בדמי טיפול על-ידי חברת ההשכרה.
אם בית המלון שלכם נמצא בתוך אזור ZTL וברצונכם להגיע אליו עם הרכב השכור בכל זאת, ניתן לעשות זאת ללא קנס: דווחו לחברת ההשכרה עם לקיחת הרכב ולמלון בטרם הגעתכם אליו, ומסרו את מספר לוחית הרישוי ופרק הזמן שבמהלכו תימצאו ברומא. את הרכב ניתן לחנות בחניונים בתשלום (garage) או ברחובות המסומנים בכפוף להנחיות השילוט המקומי.

Zona Traffico Limitato

 עם השכרת רכב ברומא תוכלו כמובן ליהנות לא רק מנסיעה וביקור בעיר עצמה, אלא גם מביקור בעיירות הסובבות אותה ומנסיעה בנופים הציוריים המקיפים את העיר, כמו גם מחוויית הנסיעה הידועה באוטוסטרדות המפורסמות של איטליה.

שתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה.

Rome travel guide