דף הבית השכרת רכב באנגליה
השכרת רכב באנגליה

הממלכה המאוחדת, הלא היא בריטניה, היא אחת האומות המפוארות בהיסטוריה. מעטות הן המדינות, על אחת כמה וכמה באירופה, המחזיקות במטען תרבותי והשפעה היסטורית גדולות כל כך. עבור התייר הממוצע, אנגליה ידועה בעיקר בזכות האטרקציות הבלתי נגמרות שמציעה בירתה לונדון, בזכות כדורגל משובח ובזכות הנהיגה ההפוכה, בצד שמאל של הכביש.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב באנגליה, המשיכו את התהליך במנוע החיפוש.

השכרת רכב באנגליה
לנהוג ברכב שכור באנגליה

אך אנגליה היא הרבה יותר מכך. יציאה אל הטבע באמצעות רכב שכור תאפשר לכם להתוודע אל ארץ ירוקה, עמוסת נהרות וכפרים פסטורליים טבולים במסורת המקומית. עם רכב שכור תוכלו גם להרחיק עד לסקוטלנד המפוארת ואל הנופים עוצרי הנשימה של וויילס.
למרות החשש המובן מנהיגה במדינה שבה התנועה זורמת בכיוון ההפוך לזה המוכר לנו, השכרת הרכב באנגליה קלה ופשוטה והופכת את ההגעה ממקום למקום למהירה ומהנה. אופרן פועלת באנגליה באמצעות כמה חברות, המאפשרות לכם לשכור רכב בנמלי התעופה של לונדון (כולל כמובן בשדה התעופה הית'רו ושדה התעופה לוטון) ובמספר נרחב של תחנות במרכז העיר, כמו גם בליברפול, ברמינגהאם, מנצ'סטר וגלזגו וערים נוספות. הפריסה הרחבה והשירות המתקדם מאפשרים ללקוחות אופרן לתכנן את טיולם באנגליה בצורה מיטבית.
קבוצות הרכב מגוונות ונעות בין כלי רכב קטנים, בינוניים, משפחתיים, רכבי מנהלים, מיניוואנים, מיניבוסים וכלי רכב אוטומטיים. שירות הדרכים של חברות ההשכרה נותן מענה בכל עניין 24 שעות ביממה, בין אם אתם נמצאים בעיר גדולה או בחיק הטבע.

באנגליה כאמור נוהגים "הפוך", דבר שעלול לבלבל בתחילה, אך מעבר לכך חוויית הנהיגה היא מקסימלית. מערכת הכבישים המהירים ברחבי המדינה מצויינת ומשולטת היטב. אנגליה עצמה היא ארץ מישורית באופן יחסי, דבר שהופך אותה לאתגר קל לנהג הממוצע.
דלק והדלקת אורות - בנזין נטול עופרת 95 (premium unleaded) ו-97 אוקטן (super unleaded), דיזל ותדלוק גז (LPG) . מומלץ להדליק אורות כל הזמן, על אחת כמה וכמה בחורף. חגירת חגורות בטיחות היא חובה מלפנים ומאחור. השימוש בצופר אסור כשהרכב אינו זז, אלא במקרה סכנה.

מס עומס
בלונדון גובות הרשויות מכל כלי הרכב המבקשים להיכנס למרכז העיר מס עומס (congestion fee) בימים שני עד שישי (למעט חגים) בין השעות 07:00-18:00. הכניסה לתוך אזור האגרה מסומנת בתמרור עם האות "C" לבנה על רקע אדום. התשלום הסטנדרטי הוא 11.5 ליש"ט. את הפרטים המלאים אודות האגרה בלונדון ניתן לקרוא כאן
http://www.tfl.gov.uk/roadusers/congestioncharging/default.aspx

כלי הרכב שמספקות חברות ההשכרה שבאמצעותן פועלת אופרן הם בעלי הגה בצד ימין, כנהוג במדינות חבר העמים הבריטי. מטיילים המבקשים להיכנס לאנגליה מיבשת אירופה (מנהרת תעלת למנש) ונוהגים ברכב סטנדרטי - אינם יכולים לעשות זאת ומסתכנים בקנסות גבוהים. לא ניתן להעביר רכב שכור במעבורת ליבשת אירופה או לאירלנד.
שימו לב כי בדומה לארה"ב, אך בשונה מיתר מדינות אירופה, אנגליה מציינת מרחקים ומהירויות במיילים ובמיילים לשעה ולא בקילומטרים ובקמ"ש.
החנייה בערים הגדולות קשה והתנועה בהן עמוסה לאורך שבוע העבודה. למטיילים מומלץ בחום להשתמש בחניוני "חנה וסע" בפרברים, ולהיכנס לערים הגדולות בתחבורה הציבורית המצויינת. אם בכוונתכם לחנות בעיר, הקפידו לא לחנות סמוך למדרכות המסומנות בלבן, קו צהוב כפול או קו אדום כפול). מומלץ להשתמש ב"מוסכי חנייה" ('multi storeys)

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, מסלולים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.