דף הבית השכרת רכב באוסטריה
השכרת רכב באוסטריה

בזכות מיקומה הנהדר בטבורה של אירופה ועושרה התרבותי והנופי, אוסטריה נחשבת לאחת המדינות המתוירות ביבשת. אוכלוסייתה אמנם דומה לזו של ישראל, אולם שטחה גדול פי 4 וכ-75% ממנו נשלט על ידי רכס האלפים האצילי. כפועל יוצא מכך, אוסטריה היא חלומם של חובבי הסקי וטיולי החורף ומיקומה המרכזי הופך אותה לנגישה גם אם התחלתם את טיולכם בצפון איטליה, גרמניה, שווייץ או צרפת.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב באוסטריה, המשיכו את התהליך במנוע החיפוש.

השכרת רכב באוסטריה
לנהוג ברכב שכור באוסטריה

למעט האגמים, מרבדי עשב ירקרקים בין פסגות מושלגות, טירות מבודדות, גפנים, נהרות שוצפים וקתדרלות יפהפיות, אוסטריה היא גם מרכז היסטורי ומקדש לחובבי מוזיקה קלאסית. רבים מגדולי המלחינים בהיסטוריה נולדו כאן. וינה, הבירה, שימשה עד לתחילת המאה שעברה כבירת הקיסרות האוסטרו-הונגרית ונחשבת עד היום בעיני רבים ל"עיר מוזיאון" לאחד המטרופולינים בעלי איכות החיים הטובים בעולם.
השכרת הרכב באוסטריה קלה ופשוטה,והופכת את ההגעה ממקום למקום למהירה ומהנה. אופרן פועלת באוסטריה באמצעות כמה חברות, המאפשרות לכם לשכור רכב בנמל התעופה של וינה כמו גם בזלצבורג, לינץ, גראץ, אינסברוק ועיירות הסקי. הפריסה הרחבה והשירות המתקדם מאפשרים ללקוחות אופרן לתכנן את טיולם באוסטריה בצורה מיטבית.
קבוצות הרכב מגוונות ונעות בין כלי רכב קטנים, בינוניים, משפחתיים, רכבי מנהלים, מיניוואנים, מיניבוסים וכלי רכב אוטומטיים. שירות הדרכים של חברות ההשכרה נותן מענה בכל עניין 24 שעות ביממה, בין אם אתם נמצאים בעיר גדולה, בחיק הטבע או בחופשת סקי.השכרת רכב באוסטריה מאפשרת לכם נקודת יציאה אידיאלית לטיולים במדינות האזור. עם זאת, על חלק מקבוצות הרכב (בעיקר רכבי יוקרה וכלי רכב אוטומטיים) חלות מגבלות במעבר לארצות מזרח אירופה לשעבר.

עובדת היותה של אוסטריה מדינה כפרית והררית, הופכת את הטיול ברכב שכור בה כמעט להכרח. זאת, הואיל והגישה לחלק מאתרי התיירות המרכזיים אפשרית ברגל או ברכב פרטי בלבד. יתרה מכך, מערכת הכבישים האוסטרית (Autobahnen) מצויינת ומעניקה לתייר את המגע הבלתי אמצעי הטוב ביותר עם הנוף עוצר הנשימה.

הנהיגה בכבישים המהירים מחויבת בתשלום אגרת כבישים מראש. הקפידו לרכוש את המדבקה (vignette) עם השכרת הרכב ובעת לקיחתו ודאו כי זו הודבקה על שמשת המכונית. אם בכוונתכם להיכנס לאוסטריה ממדינה אחרת - תוכלו לרכוש את המדבקה במעבר הגבול או בתחנות דלק. נהיגה ללא מדבקה עלולה להוביל לקנס גבוה. אגרה עשויה להיגבות גם במעבר במנהרות.

דלק והדלקת אורות - בנזין נטול עופרת 95 ו-98 אוקטן ודיזל. תדלוק גז (LPG) קיים, אך עדיין לא בשימוש נרחב. מומלץ להשתמש באורות כל הזמן, במיוחד בעונת החורף. ההמלצה הופכה לחובה במקרים של ערפל, שלג או ראות מוגבלת. חגירת חגורות בטיחות היא חובה מלפנים ומאחור.

צמיגי חורף ושרשראות שלג - כל כלי הרכב באוסטריה חייבים להיות מותאמים לנהיגת חורף בין 1 בנובמבר לבין 15 באפריל. בפועל, רבים מהם מותאמים לנהיגת חורף לכל אורך השנה. הקפידו על העניין במיוחד אם בכוונתכם לצאת לחופשת סקי: צמיגי חורף מסומנים באותיות m&s כלומר (mud and snow) והם בעלי חריצים של 4 מ"מ. הקפידו על נהיגה איטית והימנעו עד כמה שניתן מנהיגת לילה. שימו לב לשילוט באזורים המחייבים שרשראות שלג.

Austria travel Guide