דף הבית השכרת רכב בשוויץ
השכרת רכב בשוויץ

שווייץ נחשבת לאחת מפנינות הטבע הגדולות ביותר ביבשת, אם לא בעולם, למרות היותה אחת המדינות הקטנות באירופה. זהו ביתם של הרי האלפים המפוארים, מאות אגמים כחלחלים, אתרי סקי ונופש לקיץ ולחורף וכמובן, הפרות השמנמנות המלחכות עשב לאורך הכבישים באין מפריע. עריה של שווייץ מדורגות באופן קבוע בצמרת העולמית בכל הנוגע לקדמה ולאיכות חיים.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב בשווייץ המשיכו למנוע החיפוש

השכרת רכב בשוויץ
נסיעה ברכב שכור בשוויץ

כל אלה מהווים גן עדן לחושקים בטיול בשווייץ באמצעות רכב שכור. אין דרך טובה יותר להתמכר לפסטורליה של המישורים המלבלבים והפסגות המושלגות, אם לא ברכב שכור, כשההגה והחופש המלא נמצא בידיים שלכם.

שווייץ נהנית מתשתית כבישים מהמשובחות בעולם, כך שבין אם שכרתם את הרכב בציריך או בז'נבה ובין אם נכנסתם לשווייץ מגרמניה, איטליה, אוסטריה או צרפת - מחכה לכם מפגש בלתי אמצעי עם הטבע ועם אורח החיים השווייצרי המתנהל בשלוש שפות (לפחות).

עצם היותה של שווייץ מדינה קטנה, הופכת את השכרת הרכב בה לקלה מאוד ואת המעבר מיעד ליעד למהיר ומהנה. אופרן פועלת בשווייץ באמצעות כמה חברות להשכרת רכב, לדוגמא יורופקאר, המאפשרות לשכור רכב בנמלי התעופה המרכזיים, במרכזי הערים וגם ב"עיירות חורף" כמו דאבוס, אינטרלקן, לוגאנו ולוצרן. הפריסה הרחבה והשירות המתקדם מאפשרים ללקוחות אופרן לתכנן את טיולם בצורה מיטבית ושירות הדרכים של חברות ההשכרה נותן מענה בכל עניין 24 שעות ביממה, בין אם אתם נמצאים בעיר גדולה או על צלע הר.

בשווייץ נגבית אגרת כבישים בסך 40 פרנק מכל רכב עבור הנהיגה בכבישים המהירים (autobans). מדובר בתשלום שנתי קבוע שלא ניתן להוזילו גם אם בכוונתם רק לעבור דרך שווייץ בנסיעה אחת. הקפידו על תשלום האגרה כבר בתחנת הלקיחה. אם נכנסתם לשווייץ ממדינה אחרת - שלמו כבר במעבר הגבול. המדבקה נקראת VIGNETTE ויש להדביקה על שמשת הרכב השכור במקום בולט. אם שכחתם לרכוש את המדבקה, עשו זאת באחת מתחנות השירות הפרושות לאורך הכבישים כיוון שנסיעה בלעדיה גוררת קנס.

שווייץ היא מדינה הררית והנהיגה בה נעשית לעתים קרובות בכבישים מפותלים בהם הראות מוגבלת ולקויה. לכן, נהוג לצפור כשמתקרבים לסיבוב או עיקול חד על-מנת להזהיר כלי רכב המגיעים מהנתיב הנגדי. בשעות הלילה נהוג להבהב באמצעות האורות הגבוהים. בכבישים צרים, זכות הקדימה נתונה לרכב העולה. וטיפ אחרון- אל תניחו שכל הכבישים פתוחים. דרכים מסוימות, בעיקר מעברי הרים כמו Furka ו- Grimsel, סגורים לכל אורך החורף. בדקו היכן סגור בטרם יצאתם לדרך.

חגורות בטיחות - חובה מקדימה ומאחור. ילדים מתחת לגיל 12 אינם יכולים לשבת מקדימה. מכמונות מהירות פרושות בתדירות גבוהה.

מגבלות המהירות בשווייץ משתנות לפי סוגי הכבישים (כבישים דו נתיביים, מהירים, דרכים בינעירוניות, עיר ושטחים בנויים). בנהיגה במזג אוויר סוער, עם שרשראות שלג או בתנאים של ראות לקויה - המהירות בכל הכבישים מוגבלת ל-50 קמ"ש.

דלק בשווייץ - בנזין נטול עופרת (95 ו-98 אוקטן), דיזל (Gasoil). תדלוק גז קיים אם כי עדיין במספר תחנות מצומצם ביותר.

הדלקת אורות בשוויץ - השימוש באורות מומלץ בכל נסיעה. בתנאי מזג אוויר לקויים ובעת מעבר במנהרה - חובה.

צמיגי חורף ושרשראות שלג - עונת החורף מתחילה ב-1 בנובמבר ומסתיימת ב-31 במארס. צמיגי חורף הינם חובה בעונה וכל המכוניות מצויינות בהם. שרשראות שלג הן חובה באזורים מושלגים וקפואים בהתאם לשילוט ויש להזמינם מראש.

שווייץ היא כאמור מדינה הררית, ולכן מומלץ מאוד שהמבקשים לשכור בה רכב בחורף יחזיקו שרשראות ברכב בכל עת, גם אם אינן מולבשות. נהיגה ללא שרשראות באזורים המחייבים זאת, עלולה לעלות בקנס ואפילו לגרום להורדת הרכב מהכביש. שימו לב שבעיירות חורף רבות (כמו: Zermatt, Braunwald , Murren , Wengen) לא ניתן כלל להגיע ברכב. יש לחנות למרגלות ההר ולעלות למעלה בתחבורה ציבורית.

נהיגה בערים בשוויץ - חנייה באזורים כחולים או אדומים מחייב תג מיוחד אותו ניתן לרכוש בתחנות דלק, מוסכים, קיוסקים, תחנות משטרה או סניפי דואר. החנייה באזורים לבנים נעשית באמצעות תשלום במדחנים.

לטייל בשוויץ

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, מסלולים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.