דף הבית השכרת רכב בצרפת
השכרת רכב בצרפת

כבר יותר משני עשורים שצרפת היא יעד התיירות מספר 1 בעולם. 80 מיליון תיירים מדי שנה אינם טועים - צרפת היא היהלום שבכתר לנופשים, ללא הבדל מוצא, דת או שפה. היא אחת המדינות המגוונות באירופה, עשירה בתרבות והיסטוריה, ובמרכזה שוכנת פריז - עיר שהיא מוזיאון אורבני ובירת הרומנטיקה העולמית.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב בצרפת המשיכו למנוע החיפוש.

השכרת רכב בצרפת
נהיגה ברכב שכור בצרפת

השכרת רכב בצרפת היא הדרך היעילה ביותר לחצות את צרפת לאורכה ולרוחבה, וליהנות מתרבות הגבינות והיין, מהיוקרה של הריביירה ומהנופים הירוקים הנפלאים של עמק הלואר או של בריטני. בחורף, צרפת היא יעד מושלם לסקי ואידיאלית למבקשים חופשה מושלגת באלפים עם כוס שמפניה ואח חמים ומפנק או לצעידה בזרועות שלובות לאורך שורות הפנסים על אחד הגשרים הפריזאים.
אופרן פועלת בצרפת באמצעות כמה חברות להשכרת רכב, לדוגמא יורופקאר ונשיונל, המאפשרות לשכור רכב בעשרות שדות תעופה מרכזיים כמו אלה של פריז, ליון, ניס, בורדו, מרסיי, ז'נבה ועוד, וכן במטרופולינים ובעיירות הקטנות. הפרישה הרחבה והשירות המתקדם מאפשרים ללקוחות אופרן לתכנן את טיולם בצורה מיטבית.

מיקומה המושלם של צרפת הופך אותה גם לתחנת יציאה אידיאלית למבקשים לטייל עם רכב במערב אירופה. השכרת רכב בצרפת מאפשרת מעבר קל ומהיר לבלגיה, הולנד, איטליה, גרמניה ובריטניה, ותחנת ההשכרה בז'נבה מאפשרת השכרת רכב זולה יותר עבור המעוניינים להמשיך לתוך שווייץ.

חברות ההשכרה בצרפת ידועות בכך שציי הרכב שלהן נוחים ומפנקים. מערכות הכבישים המצוינות בצרפת משלימות את החוויה. בצרפת יותר מ- 9,000 ק"מ של כבישים מהירים - autoroutes, מרביתם כבישי אגרה שעלות הנהיגה בהם נקבעת לפי אורך הנסיעה. כבישים אלה מסומנים בכחול ובאות A. יתר הכבישים הלאומיים והדרכים המקומיות מסומנים בירוק ובאותיות N ו- D בהתאמה.

השכרת רכב בצרפת עם אופרן מאפשרת מגוון אפרויות בחירה מגוונות ונעות בין כלי רכב קטנים, בינוניים, משפחתיים, רכבי מנהלים, מיניוואנים וכלי רכב אוטומטיים. שירות הדרכים של חברות ההשכרה נותן מענה בכל עניין 24 שעות ביממה, בין אם אתם נמצאים בעיר גדולה או בחיק הטבע.

חגירת חגורות בטיחות היא חובה מלפנים ומאחור. הישיבה מקדימה מותרת לבני 10 ומעלה. שימו לב כי בשונה ממדינות אחרות באירופה, בצרפת אין שילוט המתריע מפני מכמונות מהירות, אולם אלה פזורות בתדירות גבוהה לאורך הכבישים.

מגבלות המהירות בצרפת משתנות לפי סוגי הכבישים (כבישים מהירים, דו נתיביים, שטחים עירוניים, שטחים בנויים וכו'). מומלץ להתעדכן מראש במגבלות המדויקות. שימו לב כי בימים גשומים וכשתנאי הראות לקויים מגבלות המהירות משתנות ומוחמרות.

דלק בצרפת: בנזין נטול עופרת 95 ו- 98 אוקטן, דיזל (gazole), תדלוק גז, תחליף בנזין עופרת בשם " super carburant", וכן דלק בשם SP95-E10 הכולל אתנול לפליטה מופחתת של גזי חממה. הדלק "הירוק" הזה אינו מתאים לכל רכב ולכן חשוב שתבררו את הנושא כבר במעמד הלקיחה בתחנת ההשכרה.

הדלקת אורות בצרפת: מומלץ להשתמש באורות כל הזמן. ההמלצה הופכת לחובה במקרים של ערפל, שלג, ראות לקויה או נהיגה במנהרות.

צמיגי חורף ושרשראות שלג בצרפת: צמיגי חורף אינם חובה בצרפת. שרשרות שלג הן חובה באזורים המושלגים. יש להתקין אותן בהתאם לתמרורים ולהזמינן מראש מחברת ההשכרה (זמינות בתחנות ההשכרה מהן נהוג לצאת לאתרי הסקי כגון ז'נבה, ליון וגרנובל).

נהיגה ברכב שכור בערים בצרפת: בערים רבות בצרפת מסומנים "אזורים כחולים" (zone bleue) המאפשרים חניה חינם עבור בעלי היתר מיוחד (disque de contrôle/stationnement) אותו ניתן לרכוש בסוכנויות נסיעות, בחנויות ובקיוסקים. החניה ללא תשלום מתאפשרת בין השעות 09:00-12:00 ושוב בין 14:00 ל-19:00 בימות השבוע. אם אין לכם את ההיתר עליכם להשתמש במדחנים (horodateurs). בסופי שבוע ובחודש אוגוסט (הוואקאנס) החניה חופשית כמעט בכל מקום.

תמרור נוסף שחשוב להכיר בנוגע לחניה הוא stationnement alterné semi-mensal. ברחובות אלה ניתן לחנות בחצי הראשון של החודש בצד אחד של הכביש ובחצי השני של החודש בצדו השני, בהתאם לשילוט. שימו לב גם כי החניה ברחובות חד-סטריים בצרפת מותרת בצד שמאל בלבד.

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה.

טיול בצרפת

אנחנו מבינים שחופשה בחו"ל זה הרבה יותר מטיסה ורכב. כנסו והתעדכנו בטיפים לנסיעה בחו"ל, מסלולים מומלצים ומבצעים שלא תרצו לפספס.