דף הבית השכרת רכב בגרמניה השכרת רכב בפרנקפורט
השכרת רכב בפרנקפורט

פרנקפורט היא אמנם רק החמישית בגודלה מבין ערי גרמניה בכל הנוגע למספר התושבים (כ-650 אלף תושבים), אך בכל הנוגע למסחר ולעסקים - זהו הלב הפועם של הכלכלה הנחשבת לחזקה ביותר באירופה. פרנקפורט ידועה בקו הרקיע העתידני שלה וביחד עם העובדה שהיא שוכנת על גדות נהר מיין, ניתן להבין בקלות מדוע גרמנים רבים קוראים לה "מיינהאטן". בפרנקפורט פועלים הבורסה הגרמנית, הבנק האירופי המרכזי, המטות של רבים מהתאגידים הגדולים ביותר בעולם וכן מאות משרדי פרסום ויח"צ. בנוסף, פרנקפורט היא גם הבית לכמה מהתערוכות החשובות באירופה, כמו יריד הספרים ויריד המכוניות המושך מדי שנה כמיליון מבקרים.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב בפרנקפורט המשיכו למנוע החיפוש.

השכרת רכב בפרנקפורט
נהיגה ברכב שכור בפרנקפורט

פרנקפורט ממוקמת בלבה של גרמניה ואם תצרפו לכך את העובדה שבתחומה פועל נמל התעופה השלישי בגודלו באירופה - תבינו מדוע השכרת הרכב בפרנקפורט היא אטרקטיבית ביותר. פרנקפורט היא תחנת לקיחה מושלמת עבור החושקים לטייל דרומה להיידלברג או על "הדרך הרומנטית" לבוואריה, לאזור באדן-באדן או היער השחור, מערבה לוויסבאדן, אזור עמק הסאר ובלגיה או צפונה לאורך נהר הריין.

נמל התעופה של פרנקפורט הוא אחד מצמתי התחבורה האווירית הגדולים בעולם, וממוקם כ-12 קילומטרים מדרום-מערב לעיר. בנמל תוכלו למצוא תחנת השכרה גדולות שיאפשרו לכם להתחיל את טיולכם מבלי להיכנס לעיר. אם בחרתם לקחת את הרכב במרכז פרנקפורט, הרכבת מנמל התעופה לתחנה המרכזית Hauptbahnhof נוחה ומהירה ונמשכת 15 דקות בלבד. ברחבי פרנקפורט עצמה פזורות מספר תחנות השכרת רכב, בהן די נוח לאסוף או להחזיר את הרכב השכור.

השכרת רכב בפרנקפורט אינה מסובכת, הנהיגה בעיר קלה מאשר בערים אחרות וגשרים רבים מחברים בין גדותיו של הנהר מיין. קושי משמעותי שעלול להיווצר (כמעט כמו בכל עיר גדולה) הוא במציאת מקומות חניה. אלה עמוסים מאוד בעיקר באזורים התיירותיים, וחלקם שמורים עבור מקומיים. לכן, אם עליכם להיכנס לפרנקפורט עם רכב, מומלץ להחנותו באחד מ-"מוסכי החנייה" (Parkhaus ) הפזורים ברחבי העיר.

חשוב לוודא שהרכב השכור כולל מדבקת UMWELTPLAKETTE ירוקה שמטרתה למנוע מכלי רכב מזהמים או ישנים להיכנס לאזורים המוגדרים כירוקים. אזורים אלה מסומנים בתמרור Umweltzone וכלי רכב הנכנסים אליהם ללא המדבקה - כפופים לקנס.
עובדת היותה צומת מרכזי הופכת את פרנקפורט לתחנת יציאה (או סיום) אידיאלית כמעט לכל טיול עם רכב שכור הנעשה בגרמניה. היא נמצאת מרחק שעה וחצי נהיגה מוורצבורג, ממנה ניתן לעלות על "הדרך הרומנטית" היפהפייה המובילה לבאווריה ולמינכן. נתיב אחר דרומה הוא על ה-A5 לעבר מנהיים וקרלסרואה ומשם לאורך הגבול הצרפתי אל באדן-באדן והיער השחור. זהו נתיב מומלץ גם עבור המעוניינים להמשיך עם הרכב לתוך צרפת או לשווייץ.
פרנקפורט היא גם תחנת יציאה טובה לרכב שכור היוצא לכיוון עמק הריין, הערים קלן ודיסלדורף ומשם לעבר בלגיה, לוקסמבורג והולנד. כאן הנתיב המומלץ הוא לוויסבאדן על כביש מהיר A3 לכיוון קלן ומשם להמשיך מערבה.
למעוניינים להמשיך מזרחה ללייפציג, דרזדן או פראג, ההצעה הטובה ביותר היא לעלות על כביש מהיר A5 (ההופך לאחר מכן ל-A4) ומשם להמשיך אל היעד המבוקש.

עם זאת, על חלק מקבוצות הרכב (בעיקר מכוניות מפוארות, מכוניות אוטומטיות ומיניואנים) חלות מגבלות במעבר לאיטליה או לארצות מזרח אירופה לשעבר (צ'כיה, הונגריה, סלובניה, סלובקיה, קרואטיה, פולין וכד'). יש לברר הגבלות אלה מראש ולוודא שהן מופיעות על גבי השובר.

לאחר שלב השכרת הרבה בפרנקפורט, שימו לב שלחלק מהמדינות אליהם נוסעים, כמו שוויץ, אוסטריה, סלובניה ועוד נדרשת מדבקה מיוחדת לנסיעה באוטוסטרדות אותה ניתן לרכוש בקיוסקים שבמעברי הגבול, ויש להדביקה על שמשת הרכב בהתאם להנחיות.

לתשומת לבכם - חל איסור מוחלט להיכנס עם הרכב השכור למסלולים כדוגמת ing burgr Nuer או דומים לו. הרכב השכור אינו מבוטח במסלולים אלו והעובר על איסור זה חשוף לקנסות משמעותיים

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה.

טיול בפרנקפורט