דף הבית השכרת רכב בגרמניה השכרת רכב במינכן
השכרת רכב במינכן

כשהגרמנים נשאלים "באיזו עיר הייתם רוצים לחיות?", התשובה שלהם זהה שנה אחרי שנה - מינכן. ובעצם למה לא? מינכן שוקמה לחלוטין ממלחמת העולם השנייה והיא כיום אחת הערים היפות בגרמניה, מהווה מוקד טכנולוגי, עסקי ואקדמי מהמעלה הראשונה. עבור התייר, מדובר גם באחד המרכזים התרבותיים השוקקים ביותר בגרמניה.

לקבלת ההצעה המשתלמת ביותר להשכרת רכב במינכן המשיכו למנוע החיפוש.

השכרת רכב במינכן
נהיגה ברכב שכור במינכן

מינכן מתהדרת בתרבות שתייה מפוארת, המגיעה מדי שנה לשיאה בפסטיבל הבירה המפורסם "אוקטוברפסט". היא ידועה בחיי לילה עשירים שלה (בעיקר ברובע Schwabing) ובמטבח הבאוורי הכולל שלל נקניקיות, כופתאות במגוון טעמים, פרעצלים וגם... קרם באווריה אמיתי.

השכרת רכב במינכן אידיאלית עבור אלה שמתכננים לטייל במרכז אירופה. מיקומה הגיאוגרפי המצוין של מינכן למרגלות רכס האלפים בדרום הכפרי של גרמניה, הופך אותה לצומת דרכים מרכזי ולתחנת מוצא מושלמת עבור התייר החושק לחקור את אחד מחבלי הארץ הירוקים ביותר באירופה עם אפשרות להגיח לצ'כיה, אוסטריה, שווייץ, צרפת או איטליה.

נמל התעופה הבינלאומי של מינכן, פרנץ יוזף שטראוס, נמצא כ-30 ק"מ מצפון-מזרח לעיר ויש בו תחנת השכרת רכב ענקית. הוא מקושר נפלא למינכן עצמה, וזאת כחלק ממערכת תחבורה ציבורית פונקציונלית של רכבות, מטרו, חשמליות ואוטובוסים המשרתת מדי יום את 2.5 מיליון תושבי המטרופולין. שלוש תחנות רכבת מרכזיות פועלות בעיר, כשהגדולה שבהן Hauptbahnhof ממוקמת ממש במרכז העיר ויש בה תחנת השכרת רכב גדולה. השתיים הנוספות הן Pasing המשרתת את הבאים ממערב ו-Munich Ostbahnhof לבאים ממזרח.
ברחבי מינכן מפוזרות מספר תחנות השכרת רכב בהן די נוח לאסוף או להחזיר את הרכב השכור.

בהתחשב בעובדה שמדובר בעיר גדולה, התנועה במינכן קלה ונוחה באופן יחסי ונעשית ללא מגבלות של אגרות או מסי עומס. עם זאת, חשוב להקפיד כי הרכב השכור כולל מדבקת UMWELTPLAKETTE ירוקה ומטרתה למנוע מכלי רכב מזהמים או ישנים להיכנס לאזורים המוגדרים כירוקים. אזורים אלה מסומנים בתמרור Umweltzone וכלי רכב הנכנסים אליהם ללא המדבקה - כפופים לקנס. הכביש הטבעתי Altstadtring סובב סביב המרכז ההיסטורי הכולל רבות מהאטרקציות שמציעה העיר. החל מכיכר קרל (Karlsplatz), כיכר מריאן (Marienplatz) ורחוב Kaufinger המציע בתי קפה, מופעים, אולמות בירה, חנויות עממיות וחנויות יוקרה. שימו לב שחלק ניכר מהאזור ההיסטורי הוא מדרחוב הסגור לתנועת כלי רכב.

המגיעים למינכן שמעוניינים לסייר בעיר ללא הרכב, יכולים להשאיר אותו באחד מחניוני park&ride הנצאים בחלקה החיצוני יותר של העיר. חניונים אלה מחוברים בצורה יעילה לרשת הרכבות והמטרו והופכים את הכניסה לעיר לקלה והנוחה.

מינכן היא כאמור צומת דרכים מרכזי למטיילים במרכז אירופה. כך לדוגמא הנסיעה לזלצבורג בכביש המהיר A8 נמשכת פחות משעתיים, ולאינסברוק (על אותו כביש מהיר) כשעה וחצי. המבקשים לנסוע צפונה לכיוון הגבול הצ'כי יעלו על כביש A9 ומשם יתחברו לכביש 93. הנוסעים מערבה לכיוון אגם קונסטנץ והגבול השווייצרי יעלו על כביש A96 לנסיעה יפהפייה של כשלוש שעות.

עם זאת, על חלק מקבוצות הרכב (בעיקר מכוניות מפוארות, מכוניות אוטומטיות ומיניואנים) חלות מגבלות במעבר לאיטליה או לארצות מזרח אירופה לשעבר (צ'כיה, הונגריה, סלובניה, סלובקיה, קרואטיה, פולין וכד'). יש לברר הגבלות אלה מראש ולוודא שהן מופיעות על גבי השובר.

שימו לב גם שלחלק מהמדינות אליהם נוסעים, כמו שוויץ, אוסטריה, סלובניה ועוד נדרשת מדבקה מיוחדת לנסיעה באוטוסטרדות אותה ניתן לרכוש בקיוסקים שבמעברי הגבול.

השכרת רכב במינכן ובגרמניה עם אופרן, מתקיימת באמצעות כמה חברות להשכרת רכב, הידועות בפריסה הרחבה של תחנות השירות שלהן במדינה, למשל יורופקאר

במסגרת המוצרים שאופרן מציעה בגרמניה, תוכלו למצוא עוד יעדים במדינה, בהם תוכלו לשכור רכב בקלות ובמחיר אטרקטיבי. לדוגמא תוכלו למצוא: השכרת רכב בשטוטגרט, השכרת רכב בברלין, השכרת רכב בדיסלדורף ועוד.

לתשומת לבכם - חל איסור מוחלט להיכנס עם הרכב השכור למסלולים כדוגמת ing burgr Nuer או דומים לו. הרכב השכור אינו מבוטח במסלולים אלו והעובר על איסור זה חשוף לקנסות משמעותיים

אנו מאחלים לכם נסיעה טובה ובטוחה

 

טיול במינכן